Google Drive Sayesinde iPhone Verilerini Yedeklemek Artık Mümkün!

Google Drive Sayesinde iPhone Verilerini Yedeklemek Artık Mümkün! Google Drive Sayesinde iPhone Verilerini Yedeklemek Artık Mümkün! drivdde

iOS ve Android kullananlar için farklı seçenekler şirketler tarafından hazırlanıyor ve servis ediliyor. Ancak diğer sisteme geçiş yapmak isteyenler için kimi zaman sıkıntı meydana gelebiliyordu. Özellikle yedekleme konusunda ne yapacağını bilemeyen kullanıcılar için Google bir çözüm geliştirdi.

Google tarafından geliştirilen ve dosya depolama alanında hizmet veren Google Drive kullanıcıların belgelerini ve istedikleri dokümanları saklayabilmesi için uygun alanı sunuyor. Kullanıcılar aynı zamanda dosya paylaşımı da yapabiliyor.

Teknoloji sektörünün iki dev ismi olan Google ve Apple bulut depolama alanında müşterilerine hizmet vermeye devam ederken Google cephesinden farklı bir hamle geldi. Şirketin oluşturduğu çözümün iPhone kullanıcılarının Android işletim sistemine geçmek istemeleri halinde yardımcı olması planlanıyor.

Sabah.com.tr‘de paylaşılan haberde iPhone kullanmaktan vazgeçenlerin Android telefona rahatlıkla geçebilmesi için Google Drive’a getirilen yeni özellik yer aldı. Rehberlerin tek bir tıklama ile yedeklenmesine olanak sağlamasının yanı sıra yedekleme konusunda sıkıntı yaşayacağını düşünen kişiler için yeni özelliğin dikkat çekmesi hedefleniyor.

static-synced-devices Google Drive Sayesinde iPhone Verilerini Yedeklemek Artık Mümkün! Google Drive Sayesinde iPhone Verilerini Yedeklemek Artık Mümkün! static synced devices

Google Drive’daki yeni özelliğe ayarlar menüsünün altında bulunan ‘backup’ ya da ‘yedekle’ kısmının altından ulaşabilmek mümkün. Ancak konuyla ilgili bir detay mevcut. O da iPhone’da bulunan verilerin çokluğuna bağlı olarak yedekleme süresinin farklılık göstermesi. Doluluk oranı fazla olduğu takdirde kullanıcıların bekleme süresi de değişecek.[ads2]

Bu tür bir uygulama daha önceden Apple tarafından duyurulmuştu. Android kullanıcıların kolaylıkla iPhone’a geçiş yapabilmesi için verilerin yedeklenmesini sağlayan bir çözümü hayata geçirmişti. Böylelikle Google cephesinden de yanıt gelmiş oldu. Bundan sonrası kullanıcıların tercihine kalmış olacak.

Dünya genelinde Android ve iOS işletim sistemlerini kullananların sayısı bir hayli fazla. İşletim sistemlerini tanıtan ve hizmete sunan şirketlerde cihaz sahiplerinin dikkatini çekebilmek için yeni çözümler üzerinde çalışmayı sürdürüyor. Apple ve Google gibi sektörün iki önemli isminin gelecek süreçte aralarındaki rekabete bağlı olarak ne gibi yenilikler yapacağını bekleyip göreceğiz.