Yurtdışı Alışverişlerde Tüm Vergi Muafiyetleri Kaldırıldı

Whatsapp Herkesten Silinen Mesajı Okuma

Woocommerce Ürün Ağırlığına Göre Kargo Hesaplama

ERROR: [junit:junit:4.12] Çözümü

Google Chrome’da Reklam Engelleme Özelliği

İnternet 23 Nisan, 02:05'de eklendi 12807 Görüntülenme

Google hakkında gelen haberlere göre, firma Google Chrome tarayıcısına ekleyeceği yeni bir yazılımla internet reklamcılığı sektörünü tamamen eline almayı planlıyor. Tarayıcıda bundan böyle sadece Google’nin izin verdiği reklamlar yayınlanabilecek.

Wall Street Journal tarafından ortaya atılan iddialara göre Google, kendi internet tarayıcısı olan Google Chrome’a kendi reklam engelleyici yazılımını eklemeyi planlıyor. Google’nin hazırladığı bu yeni yazılım internet reklamcılığı sektöründe de büyük ses getireceğe benziyor. Çünkü Google Chrome üzerinde bile Google’dan fazla diğer firmaların reklamları bulunuyor.

Google Chrome’un dünya üzerinde en çok tercih edilen tarayıcılardan bir tanesi olması, internet reklamcılığı sektörünün de büyük ölçüde Google’ın elinde olmasını sağlıyor. Google Adsense uygulamasının yaygınlaşması ile birlikte sistemin istediği kriterler de artmaya başladı. Ancak Chrome’da yapılmak istenen bu hamleden sonra firma kendi tarayıcısındaki reklamları tamamen kendi tekeline alıp Google Ads’i kabul ettirebilir. Ancak Google’nin reklam engelleme politikasında tamamen nasıl bir yol izleyeceği bilinmiyor. Google diğer reklamları tamamen engelleyebileceği gibi sadece reklamları uysallaştırma politikası da uygulayabilir.

Google yapacağı reklam engelleme uygulamasında yürürlüğe girmesi halinde Google’da hangi reklamların gösterileceğini seçme hakkına da sahip olacak. Bu sayede firma yayınlanacak reklamları tamamen engelleyebileceği gibi reklamları belirli bir standart kalıba da sokabilir. Google harici diğer firmaların yayınladığı reklamlar bazen site performansını olumsuz yönde etkileyip kullanıcıların memnuniyetsizliğine yol açabiliyor. Bunun için Google, site performansını kötü etkileyen reklamları kaldırma yoluna da gidebilir. Google’ın yapacağı bu uygulama bir süredir firmaya Coalition for Better Ads tarafından öneriliyordu.

Google’nin yapacağı reklam engelleme uygulamasının tüm reklamları engellemeyeceği bilgisi verildi. Buna bağlı olarak firmanın izleyeceği bu yol AdBlock tarzı yazılımlar gibi tüm reklamları değil sadece belirli firmaların reklamlarını engelleyecek. Bu uygulama sayesinde AdBlock benzeri programların da kullanımının azalması planlanıyor.

Download Premium WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download coolpad firmware
Download WordPress Themes
online free course
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...