Google Chrome Reklam Engelleme

Google Chrome Reklam Engelleme reklam engelleme Google Chrome Reklam Engelleme home splash stop

Merhabalar değerli okurlar, reklamlar hepimizin başına bela olmuştur. Özellikle reklam virüsleri ve tıkladıkça açılan reklamlar hepimizi çileden çıkarmıştır. Google Chrome Reklam Engelleme sayesinde artık tarayıcı olarak Chrome kullanan arkadaşlar bu dertten kurtulacaklar.

Reklam her ne kadar biz internet kullanıcıları için can sıkıntısı olsa da, ziyaret ettiğimiz siteler varlığını ve büyümesini reklamlardan kazandıkları gelirle devam ettirmektedir. Ancak biz bunun bilincinde olduğumuz halde reklam olayını abartan ve amaçları dışına çıkaran siteler var. Amacımız bu sitelerdeki reklamları engellemek ve bizlere bir daha gösterilmemesini sağlamak.

Google Chrome Eklenti olarak oldukça gelişmiş bir tarayıcı. Reklamları engellemek için yine Chrome‘nin eklentilerinden Adblock adlı yazılımı kullanacağız. Kullanımı ve kurulumu çok basit olup. Kurulumdan hemen sonra kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Eklenti otomatik olarak reklamları engellediği gibi, istediğiniz sitelerde reklamları göstermesine izin verirken istemediğiniz sitelerde reklamların tamamını engelleyebiliyorsunuz. Eklenti Chrome penceresinin sağ üst köşesine küçük bir logo bırakarak buradan yönetimini kolaylaştırmakta ve kaç adet reklam engellediğini bildirim olarak bizlere göstermektedir.(Resim 1)‘de bakabilirsiniz.

Google Chrome Reklam Engelleme reklam engelleme Google Chrome Reklam Engelleme adblock for youtube 01 700x425

Google Chrome Reklam Engelleme

Eklentinin bir diğer can alıcı özelliği ise video öncesi gelen reklamları engelleyebilmektedir. Youtube, İzlesene ve daha birçok video kanalında bulunan ve video öncesi reklam olarak adlandırılan bu reklamların hepsini engelleyerek videoyu anında izleme olanağı veriyor.

İşte Adblock Öncesi Ve Sonrası

Google Chrome Reklam Engelleme reklam engelleme Google Chrome Reklam Engelleme b721d28d002e052f81b2c6907b2ad7c7 details big

Google Chrome Reklam Engelleme

 

Eklentiyi hemen indirmek için Google Chrome Eklenti sayfasını ziyaret ediniz.