18000 mAh bataryalı Energizer P18K tanıtıldı!

Google bedava internet dağıtmaya başlıyor

Whatsapp Fake Numaradan Mesaj Atma

instagram takipçi kasma 2019 (%100 Gerçek, Etkili ve Ücretsiz)

Google Chrome Reklam Engelleme

Teknoloji 28 Ocak, 11:20'de eklendi 1966 Görüntülenme

Merhabalar değerli okurlar, reklamlar hepimizin başına bela olmuştur. Özellikle reklam virüsleri ve tıkladıkça açılan reklamlar hepimizi çileden çıkarmıştır. Google Chrome Reklam Engelleme sayesinde artık tarayıcı olarak Chrome kullanan arkadaşlar bu dertten kurtulacaklar.

Reklam her ne kadar biz internet kullanıcıları için can sıkıntısı olsa da, ziyaret ettiğimiz siteler varlığını ve büyümesini reklamlardan kazandıkları gelirle devam ettirmektedir. Ancak biz bunun bilincinde olduğumuz halde reklam olayını abartan ve amaçları dışına çıkaran siteler var. Amacımız bu sitelerdeki reklamları engellemek ve bizlere bir daha gösterilmemesini sağlamak.

Google Chrome Eklenti olarak oldukça gelişmiş bir tarayıcı. Reklamları engellemek için yine Chrome‘nin eklentilerinden Adblock adlı yazılımı kullanacağız. Kullanımı ve kurulumu çok basit olup. Kurulumdan hemen sonra kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Eklenti otomatik olarak reklamları engellediği gibi, istediğiniz sitelerde reklamları göstermesine izin verirken istemediğiniz sitelerde reklamların tamamını engelleyebiliyorsunuz. Eklenti Chrome penceresinin sağ üst köşesine küçük bir logo bırakarak buradan yönetimini kolaylaştırmakta ve kaç adet reklam engellediğini bildirim olarak bizlere göstermektedir.(Resim 1)‘de bakabilirsiniz.

Google Chrome Reklam Engelleme

Google Chrome Reklam Engelleme

Eklentinin bir diğer can alıcı özelliği ise video öncesi gelen reklamları engelleyebilmektedir. Youtube, İzlesene ve daha birçok video kanalında bulunan ve video öncesi reklam olarak adlandırılan bu reklamların hepsini engelleyerek videoyu anında izleme olanağı veriyor.

İşte Adblock Öncesi Ve Sonrası

Google Chrome Reklam Engelleme

Google Chrome Reklam Engelleme

 

Eklentiyi hemen indirmek için Google Chrome Eklenti sayfasını ziyaret ediniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...