Google Chrome Açılmama Sorunu

Goole Chrome açılmıyor Google Chrome Açılmama Sorunu Google Chrome Açılmama Sorunu chrome acilmama sorunu

Bazı zamanlarda Google Chrome açılmıyor diye şikayet edenleri duymuş yada olayı direkt olarak kendiniz yaşamışsınızdır. Chrome açmak için üzerine tıklandığında sanki hiç tıklama yapılmamış gibi davranan bilgisayarlarda diğer programların çalıştığı görülür. Genellikle bilgisayar yeniden başlatıldığında, ağır bir program yada oyun kapatıldıktan sonra bu sorun ile karşılaşılır. Ancak yapılacak etkili bir uygulama bu sorunu ortadan kaldıracaktır.

Google Chrome Açılmama Sorunu Çözüm Yolu

Problemi çözülmesi için yapılması gerekenler sırasıyla şöyle;

 • Başlat ve ‘’R’’ tuşuna basın,
 • Karşınıza çıkan arama ekranına ‘’taskmgr’’ yazın ve Enter tuşuna basın,
 • Bu işlem sonrasında karşınıza görev yöneticisi çıkacak,
 • Görev yöneticisi penceresinden ayrıntılar yazan kısma gelin ve chrome.exe yazan kısmı bulun,
 • Eğer chrome.exe kısmını bulduysanız aslında Google Chrome arka planda çalışıyor demektir.
 • Sağ tık yaparak görevi sonlandır butonuna tıklayın,
 • Bu işlem sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Tüm bu işlemler bittiğinde Google Chrome eski halinde dönmüş olur. Artık üzerine tıklandığında açılmama gibi bir sorun yaşamazsınız.

Google Chrome Yanıt Vermiyor Google Chrome Açılmama Sorunu Google Chrome Açılmama Sorunu chrome acilmiyor 1024x576

Sorun Neden Kaynaklanıyor?

Simgeye tıkladığınızda Chrome açılmama sorunu birden fazla sebepten dolayı olabilir. Ancak sizlere en sık karşılaşılanları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Arka planda herhangi bir uygulamayı zorla kapatırsanız diğer arka planda çalışan uygulamaların bundan zarar görmesine neden olursunuz.
 • Bilgisayarda virüs yada kötü amaçlı yazılımlar bulunması genellikle sadece Chrome için değil diğer uygulamalar için de açılmama sorununa neden olur. Son zamanlarda çıkan WannaCry virüsü tüm dosyaların şifrelenmesi ile kullanıcıya zor zamanlar yaşatıyor.
 • Chrome eklentilerinin kurulması sonrasında bilgisayarın yeniden başlatılmaması bu tarz soruna neden olur.
 • Aynı zamanda bazı eklentilerin aynı işlevi gören diğer eklentiler ile çakışmasından sonra yaşanan problem ile Chrome açılmıyor diye şikayette bulunabilirsiniz.

Eğer çözüm yollarını denemenize rağmen Google Chrome yanıt vermiyor diye bir hata ile karşılaşırsanız muhtemelen kurulum dosyalarında eksiklik yada silinme söz konusu olur. Bu durum karşısında firmanın kendisi de çözüm yolları arasında Chrome kaldırıp yeniden kurmayı tavsiye ediyor. Aynı zamanda diğer internet sağlayıcılarını kapatarak yeniden Chrome açmanız bazı durumlarda olumlu sonuçlar verir. Ancak yine de kalıcı çözüm olarak söylediğimiz ilk yöntem olan görev yöneticisinden kapatma işlemi daha etkili olur.[ads2]