Google Adsense Faaliyetlerini Durduruyor mu?

google adsense faaliyetlerini durduruyor mu? Google Adsense Faaliyetlerini Durduruyor mu? adsenseadsad

Dünyanın en büyük arama motoru Google, 1 Nisan’da kullanıcılarına çarpıcı açıklamalar yaptı. Google’ın Adsense programı yapılan açıklamaya göre Türkiye’de kaldırılacak. Ancak tarihin 1 Nisan olması kullanıcıların, Google’ın 1 Nisan şakası yapmış olabileceği ihtimalini de düşünmesine neden oluyor. Peki, internet siteleri üzerinden Adsense geliri alan kullanıcıların durumu ne olacak?

Google’ın Adsense programı Türkiye’de oldukça büyük bir pazara hitap ediyor. Ancak Google tarafından yapılan Google Adsense’in Türkiye’de faaliyetlerini durdurma kararı aldığı açıklaması piyasada büyük bir yankı yarattı. Tarihin 1 Nisan olması kullanıcıların konunun da şaka olacağını düşünmesine neden oldu. Peki, ilerleyen günlerde bizi neler bekliyor.

Google tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Yani, Google Adsense Türkiye’de hizmetlerini kesiyor tarzında çıkan haberler de aslında söylenti ve sızıntı haberlerinden ibaret. Google’ın konu hakkında ilerleyen günlerde konuya bir netlik getirmesi gerekiyor. Peki, haberleri çıkan Google Adsense programı nedir?

Google Adsense Nedir?

İnternet platformunun her geçen gün katlanarak büyümesi ve kullanıcı sayısının artması, kullanılan web sitelerinin de artmasına neden oluyor. Aslına bakılacak olursa içeriği fark etmeksizin giriş yaptığınız birçok site internet üzerinde bir kar amacına hizmet üzerine orada bulunuyor. Kişiler, her sabah uyanıp işe gitmeye çalışmaktansa, evden çalışarak para kazanmayı amaçlıyor. Google Adsense de bu programlardan bir tanesi. Açtığınız web sitesinde gösterilen reklamları Google Adsense ile anlaşarak göstermeniz halinde, Google size reklamların tıklanma oranına göre aylık para ödüyor. Ödenecek para tahmini olarak sektöre göre belirlenirken, sitenize giriş yapan kullanıcı sayısı ne kadar fazla ise kazandığınız para miktarı da o kadar fazla oluyor.[ads2]

Google Adsense programını kullanmak için öncelikle Google Adsense’e kayıt olmanız gerekiyor. Ancak üye olmak isteyen kişilerin öncelikle bir web site sahibi olması gerekiyor. Sahip olduğunuz web sitesini göstererek Adsense’e kayıt başvurusunda bulunabilirsiniz.