God of War 4’ün Çıkış Tarihi Belli Oldu

God of War 4 God of War 4’ün Çıkış Tarihi Belli Oldu kapak 2

Dünyanın en çok tercih edilen oyunlarından birisi olan God of War serisinin son oyunu God Of War 4 için sızıntılar gelmeye devam ediyor. Sadece Play Station konsolu için üretilen oyundan ilk görseller ve muhtemel çıkış tarihi gelmeye başladı.

İlk çıktığı günden bu güne Play Station platformuna özel olarak üretilen God of War serisi, konsolun tercih edilmesinde de büyük rol oynuyor. Gerek oyun içi kullanıcı deneyimi açısından zamanın çok daha ötesinde grafikleri ile dikkat çeken, gerekse hikaye modu ile kullanıcıları tatmin eden God of War serisinin yeni oyunu da pek yakında piyasaya çıkıyor. Sony tarafından üretilen oyun serisi, gerek firma gerekse Play Station için büyük anlam ifade ediyor.

God of War serisinin son oyunu God of War 4 hakkında bu zamana kadar oldukça az sızıntı geldi. Bunun en büyük etkenleri arasında yapımcı firmalar ve Sony’nin konuyu büyük bir özenle saklı tutması. Her ne kadar yayıncılar oyun hakkında bilgileri korumaya çalışsa da, aracı firmaların dikkatsizlikleri oyunun yayın tarihinin yayılmasına neden oldu.[ads2]

God of War 4’ün Çıkış Tarihi Belli Oldu

[ads1]Portekiz merkezli bir e-ticaret sitesinde yanlışlıkla God of War 4’ün yayınlanması, oyunun çıkış tarihinin ve fiyatının da belli olmasına neden oldu. Gaming Replay adlı e-ticaret sitesinin ön sipariş sayfasında yapılan dikkatsizlikle birlikte oyunun çıkış tarihi de büyük ölçüde belirlenmiş oldu. Sitede yer alan ilana göre God of War 4 oyunu 14 Eylül 2017’de piyasaya çıkacak. Oyunun Portekiz’de satışa sunulması planlanan fiyat ise yaklaşık olarak 60 Euro.

Oyun yapımcıları ve Sony’den God of War 4 hakkında resmi bir açıklama gelmedi. Bu yüzden oyunun çıkış tarihine kadar belirli değişikliklerin de yapılabileceği düşünülüyor. Yapılan sızıntı hakkında oyun yapımcılarının bir açıklama yapması bekleniyor.