Galaxy S8 ve S8 Plus Ön İnceleme

Galaxy S8 ve S8 Plus Ön İnceleme Galaxy S8 ve S8 Plus Ön İnceleme galaxy s8

Samsung tarafından 29 Mart’ta düzenlenen Unpacked 2017 etkinliğinde Kore merkezli akıllı telefon devinin 2017 yılı amiral gemi modelleri Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus modellerinin tanıtımı da yapıldı. Yapılan açıklamalara göre yeni akıllı telefon modelleri de bu senenin gözdesi olacak. Gerek tasarım gerekse teknik özellikler açısından yenilenen Galaxy S serisi cihazlar beklenenin de üstünde performans sunuyor.

Teknik açıdan kullanıcıya piyasanın en iyi deneyimini sunacak olan Galaxy S8 modelleri işlemci gücü ve dahili depolama açısından da büyük avantajlar sunuyor. Exynos 8895 işlemciden gücünü alan Galaxy S8 ve S8 Plus modelleri, Mali G71 grafik birimi kullanıyor. S8 modelinde kullanıcılara 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama seçeneği sunuluyor. Cihazda bulunan 3000 mAh batarya, gün içindeki zayıf pil sorununu ortadan kaldırırken 12 MP arka, 8 MP ön kamera da kullanıcılara mükemmel kamera deneyimi sunuyor.

Galaxy S8 Plus modeli ise ekran boyutları açısından Phablet kategorisine giriyor. Cihazın ön ve arka panellerinde kullanılan Corning Gorilla Glass 5 cam, ekran güvenliğini üst düzeye çıkarıyor. Cihazın yan panellerinde ise paslanmaya karşı alüminyum malzeme kullanılmış. %84’lük kasa/ekran oranı sayesinde kullanıcıya üst düzey deneyim sunuyor. IP68 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı üst düzey koruma sağlayan yeni cihaz modelleri Samsung Bixby sayesinde üst düzey kullanım deneyimi sunuyor. Cihazın arka kısmında parmak izi sensörü bulunurken, ön tarafta da iris tarayıcı yer alıyor. 6.2 inç boyuta sahip olan Galaxy S8 Plus modelinin ekran çözünürlüğü ise 1440 x 2960.