Galaxy Note 8 Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Galaxy Note 8 Teknik Özellikleri Sızdırıldı Galaxy Note 8 Teknik Özellikleri Sızdırıldı note 8

Bilindiği gibi Galaxy Note serisinin sonuncusu olan Note 7 modeli geçtiğimiz yıl piyasaya çıktıktan bir süre sonra cihazlar patlamaya başlamıştı. Bunun ardından da sorun düzeltilemeyince cihazlar piyasadan tamamen temizlenmişti. Ancak Phablet sektöründe büyük yeri olan Samsung’un Note serisi piyasadan çekilince sektörde büyük bir boşluk oluşmuştu. Bu boşluğun yerini dolduramayan kullanıcılar da Samsung Note 8’i beklemeye başlamıştı. Birkaç gün önce tanıtımı yapılan Galaxy S8’in ekran boyutu ve teknik özelliklerini görünce bu bekleyiş daha da heyecanlandı.

6.4 İnçlik Dev Ekranı ile Yeni Note 8

Samsung Galaxy S8 modellerinden oldukça büyük 6.4 inç ekran ile piyasaya çıkacak olan Note 8 modeli, Süper AMOLED ekran ile piyasaya çıkacak. Ekran boyutları nedeniyle neredeyse bir tablet büyüklüğünde olması beklenen Note 8’de Samsung’un S8 modelinde yapmak istediği ancak çeşitli sorunlar nedeniyle cihaza ekleyemediği çift kamera sisteminin de olması bekleniyor.

Samsung, bilindiği üzere S8 modeline birçok yeni özellik eklemek istiyordu. Ancak parmak izi sensörü ve stereo hoparlör sistemi de S8 için yetişmeyince Samsung bu özellikleri bekletme kararı aldı. Samsung’un S8’e ekleyemediği bu özellikleri Galaxy Note 8 modeline ekleyeceği düşünülüyor. Buna bağlı olarak Galaxy Note 8 modelinde yeni parmak izi sensörü, stereo hoparlör ve 4000 mAh kapasiteli bataryanın olması bekleniyor.[ads2]

Tasarım açısından Samsung’un grafik tasarımcısı Benjamin Geskin’in Note8’de beklenen özelliklere göre bir konsept tasarım üzerinde çalıştığı biliniyor. Bu tasarımla birlikte Galaxy Note 8 modeli sonsuz bir ekrana, ekrana optimize edilmiş parmak izi sensörüne, arka kısımda ise çift lensli kamera sistemine sahip olacak.

Geskin tarafından hazırlanan cihaz tasarımları Galaxy S8 serisi cihazlar ile büyük benzerlik gösteriyor. Ancak tasarım açısından Samsung’un nasıl bir yol izleyeceği henüz bilinmiyor.