Galaxy Note 8’in İlk Çizimleri Yayınlandı

Galaxy Note 8'in İlk Çizimleri Yayınlandı Galaxy Note 8’in İlk Çizimleri Yayınlandı Note 8

Galaxy Note 7’nin felaket ile sonuçlanan patlama haberlerinin ardından kullanıcıların da yeni çıkacak Galaxy Note 8’e olan beklentisi bir hayli azaldı. Ancak buna rağmen Galaxy Note 8 hakkında çıkmaya başlayan haberler de oldukça büyük ilgi görüyor. Yeni yayınlanan sızıntılarda Galaxy Note 8’in ilk çizimleri yayınlandı. İşte Galaxy Note 8’in temel çizim görüntüleri.

Galaxy Note 8 çizimlerinde göze çarpan ilk özellik, cihazın Samsung’un son zamanlarda kullandığı kavisli modellerden birisi olacağını gösteriyor. Galaxy modellerinin hepsinde yer alan cihazın ön kısmındaki fiziksel tuş ise Samsung Galaxy Note 8 modelinde yer almıyor. Çizimlerde dikkat çeken bir diğer nokta ise, Note 8 modelinin tıpkı Galaxy S8 modelinde olduğu gibi neredeyse çerçevesiz bir ekran içermesi.

Galaxy Note 8'in İlk Çizimleri Yayınlandı Galaxy Note 8’in İlk Çizimleri Yayınlandı note 8   izim 300x133

Telefon hakkında sadece çizim örnekleri değil, aynı zamanda teknik detaylar ve piyasa çıkış tarihi de belli oldu. Galaxy Note 8 yayınlanan bilgilere göre 3840×2160 piksel bir ekrana sahip olacak. 6,4 inçlik ekran büyüklüğü ile dikkat çeken cihaz, satış bölgesine göre Snapdragon 835 ve Exynos 9 işlemci ile piyasaya çıkacak. 6 GB RAM ve 256 GM depolama birimi de cihazın öne çıkan özellikleri arasında.

Telefon ile tablet arası telefonların ilkleri arasında yer alacağı düşünülen Galaxy Note 8 modeli, cihaz hakkında çıkan sızıntılara göre çift kamera ile piyasaya çıkacak. Cihazın dünyada bir ilke imza atacak özelliği ise, kamera sisteminde hem çift sensör hem de çift mercek kullanılacak olması. Samsung’un, bu yeni sistem için patent başvurusunda bulunduğu da düşünülüyor. Galaxy Note 7 modeli ile büyük bir darbe yaşayan firma, bu prestijini yeni modeli ile düzeltmeyi amaçlıyor.[ads2]

Samsung, Galaxy S8 ve S8 Plus modellerini 29 Mart tarihinde düzenlenecek etkinlikte yayınlayacak. Note 8 modelinin de bu tarihten sonra tanıtılacağı düşünülüyor.