Galaxy Note 7 İle İlgili Merak Edilenler

galaxy note 7 İle İlgili merak edilenler Galaxy Note 7 İle İlgili Merak Edilenler Samsung Galaxy Note 6 3

Samsung, yeni Note serisi telefonun ismini Galaxy Note 6 yerine Galaxy Note 7 olarak belirledi.

Çin kaynaklı site Weibo ile yayınlanan görüntü sayesinde akıllı telefonla ilgili sorular cevabını bulmaya başladı. Samsung yeni telefon modellerinin isminin Galaxy Note 7 olmasına karar verdi. Daha önceden çıkan haberlere göre isim değişikliğinde iPhone 7 serisinin de etkisi olduğu söylenmişti.

Bu değişikliğin yanı sıra telefona ait tasarım hakkında da bilgi sahibi olundu. Cihazda USB Type-C girişi yer alacak. Ayrıca Galaxy Note 7 Edge modelinde tek bir arka kameranın bulunması bekleniyor.

Galaxy Note 7’nin özellikleri ise şöyle:

Şirketin daha önceki telefon modellerinde uyguladığı yöntemi bu defa da kullandığını görüyoruz. Yani Galaxy Note 7 için yeni düzenlemeler yapılmış. S Pen kaleminin de dâhil olacağı telefonda donanım ve yazılım anlamında yenilikler kullanıcıları bekliyor.

Galaxy Note 7 İle İlgili Merak Edilenler galaxy note 7 İle İlgili merak edilenler Galaxy Note 7 İle İlgili Merak Edilenler ads  z 1

Galaxy Note 7 İle İlgili Merak Edilenler

Cihazda 5,8 inç büyüklüğünde Super AMOLED ekran kullanılmış. İşlemci olarak Snapdragon 823’ün tercih edilmesinin yanında RAM miktarı da 6GB olarak belirlenmiş.

Merak edilen bir diğer özellik olan depolama konusunda 32GB’lık bir alan mevcut. MicroSD kart desteği de yeniden Note serisi ile beraber kullanıma sunulacak. Telefonda 4.000 mAh pil kapasitesi yer alacak.

[ads1]Cihazda kavisli bir ekran modeli bulunmayacak. Bununla beraber kalınlığında 0,3 mm gibi bir artış söz konusu. Oran çok yüksek olmadığından kullanıcılar açısından bir sorun yaşanmayacaktır.

Galaxy Note 7’de kullanılacak yazılım henüz belli değil. Yakın zamanda yayınlanması beklenen Android N işletim sistemi Samsung tarafından tercih edilebilir. Telefonda parmak izi tarayıcısı ile beraber iris tarayıcısının bulunacağı da iddialar arasında. Galaxy Note 7 ağustos ayında tanıtılacak.

Galaxy S7’nin bu yıl 2.799 liradan ülkemizde satışa sunulmasının ardından Galaxy Note 7 için nasıl bir fiyat biçileceği merak ediliyor.

 

[adsx]