Galatasaray “League of Legends” Arenasına Çıkıyor!

Galatasaray "League of Legends" Arenasına Çıkıyor! Galatasaray “League of Legends” Arenasına Çıkıyor! 4ce3bfec73184845a8eac0f95a33137e

İnternet dünyası oyun severleri bir araya getirmeye devam ederken Türkiye’nin köklü spor kulüplerinden Galatasaray ’da League of Legends (LoL) arenasında boy gösterme kararı aldı.

League of Legends adı verilen ve Türkçesi Efsaneler Ligi olan video oyunu 2009 tarihinden bu yana kullanıcılarla buluşuyor. Strateji oyunu olarak tanıtılan LoL takım çalışması ile beraber rakibin alanını ele geçirme üzerine kurulu. Bu da çok sayıda kişi tarafından ilgiyle takip edilmesini sağlıyor.

Microsoft Windows üzerinden oynanabilen oyunda tavsiye edilen sistem gereksinimleri 3 GHz işlemci, Windows XP için 2 GB RAM ve 6 GB sabit disk alanı şeklinde belirtiliyor.

subeturender28silotienesen-leagueoflegends-logo Galatasaray "League of Legends" Arenasına Çıkıyor! Galatasaray “League of Legends” Arenasına Çıkıyor! Subeturender28silotienesen LeagueofLegends Logo 1024x469

Kazandığı kupalarla, başarılı mücadelesiyle ve büyük taraftar kitlesiyle Türkiye Liginin önemli takımları arasında yer alan Galatasaray içinde League of Legends macerası resmen başlıyor. Kulübün resmi web sitesi üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Galatasaray, League of Legends takımıyla E-spor (Elektronik Oyun Sporları) arenasına girdi. Kurulduğu ilk günden bu yana başarılı bir performans sergileyen Victorious Ace’in isim değişikliği Riot Games tarafından onaylanarak, takımın Galatasaray adıyla League of Legends (LoL) Şampiyonluk Ligi’nde yer alması resmiyet kazandı.

Galatasaray olarak hızla büyüyen ve gelişen dijital dünyanın sporla buluştuğu E-spor’a büyük önem veriyoruz. Hedefimiz, sarı kırmızı renklerin yarıştığı diğer tüm alanlarda olduğu gibi en üst seviyede mücadele ederek zirvede yer almaktır.

Şu iyi bilinmelidir ki Galatasaray, köklü geçmişinde pek çok alanda örneği olduğu gibi E-spor’un Türkiye’deki gelişiminde de etkin bir rol üstlenecektir. Ülkemizin en büyük ve en genç taraftarına sahip olmanın verdiği dinamizm ve güçlü sponsorlarıyla bu kulvarda da farkını kısa zamanda ortaya koyacaktır.”

Kısa süre içinde Galatasaray takımının League of Legends bünyesinde mücadelesine başlaması gerekiyor.