Forza Motorsport 6: Apex’in İlk Oynanış Videosu Geldi!

Forza Motorsport 6 Forza Motorsport 6: Apex’in İlk Oynanış Videosu Geldi! Forza Motorsport 6 1

Turn 10 Studios tarafından geliştirilip Microsoft Studios tarafından yayınlanan ünlü Forza Motorsport serisinin yeni oyunu Forza Motorsport 6: Apex‘in sonunda ilk oynanış videosu geldi.

Yayınlanan videoda bazı kısımlara göre görsel beklentiyi veren bazı kısımlara göre de veremeyen oyunda menüye eklenen yenilikler göze çarpıyor. Ayrıca videoda Top Gear pistinde, Jaguar XKR-S GT model araç kullanılan oyunun başka hangi pistleri veya model araçların olduğu ise bilinmiyor. Oyunun bu ilk baharda lisanslı Windows 7 ve üstü kullanan herkese Windows Store üzerinden ücretsiz geleceği biliniyor. Forumlarda veya maillerle oyuncular oyunun Steam’e de gelmesi gerektiğini söylesene maalesef Microsoft, bu oyun serisini Steam üzerinden yayınlamıyor. Videoda iç kameraya geçip, pistin etrafını detaylı görüp, hız sınırları aşılıyor. Pist etrafında göze çarpan ise çeşitli uçaklar oluyor.

[ads1]
Forza Motorsport 6: Apex’in İlk Oynanış Videosu Geldi!

Hatırlayacağınız üzere yine Turn 10 Studios tarafından geliştirilip Microsoft Studios tarafından yayınlanan uçak simulasyonu oyunu vardı ki muhtemelen bu uçaklarda o oyuna tatlı bir gönderme. Hem yağmurlu havada hemde güzel havada sürüş yapılan videoda bir diğer göze çarpan etken ise kameraların ve kameremanların sizi izlemesi. İlk 5 oyunda bu özellik vardı ancak ne kameralar nede kameramanlar gözüküyordu. Sadece kariyer bölümünden bizi çeken kameraların görüntülerine bakabiliyorduk ki bu sefer Turn 10 Studios, bu özelliği öne çıkarmış ve kameraları gözükür yapmış. Ayrıca oyunun gerçekçiliğine yakın olması içinde konuşulana göre gazeteler olacak. Eğer ki yarış kazanır veya güzel hareketler yaparak yanlarsanız, oyun içerisindeki gazetelerde manşet haber olabileceksiniz. Henüz sistem gereksinimleri gibi detaylı bilgiler bilinmese de, Microsoft Studios’un en kısa sürede açıklayacağına kesin gözlerle bakılıyor.