Tablet arızaları & ...
 

Tablet arızaları & çözümleri  

  RSS

ayhan06  Forum e75885d4ae5d1d6bbb88ca81ca0295a4 s 80 d mm r g
(@ayhan06)
Aktif Üye
Katılım : 3 sene önce
Gönderiler: 6
28 Aralık 2015 03:23  

Bizim kadim dostumuz başucumuzdan ayrılmayan yeri gelip birlikte güldüğümüz yeri gelip birlikte ağladığımız bizi hiç yalnız bırakmayan dostlarımızın da zaman zaman sorunları oluşmaktadır ve biz bu sorunların çözümlerini değinelim. Öncelikle kadim dostlarımızın yaşadığı en önemli soruları bir başlık altında toplayıp cevaplayalım.

Tabletim pilini su içer gibi içiyor? 

Tabletlerde yapılan en büyük hataların babasıdır; şarj olurken oyun oynamak, internet te dolaşmak yani kısacası şarj olurken bir yandan da boşlatmak pilin ömrünü kısaltan hatta bazen ısınıp bataryanın şişmesine sebep olan olumsuz durum. Şarj olurken tabletin ya kapalı yada stand by konumunda olması gerekir.

Tabletim tavşan iken adeta bir kaplumbağaya dönüştü bir kasılmalar bi havalar ağır ağır edalar felan ?

Geçen dükkandayım oturuyorum ismini vermek istemiyorum İbrahim Ç. adlı müşterinin birisi tabletinin kasıldığını telefonun yetersiz kaldığını ve acayip donma yaptığını söyledi bi bakalım dedik incelerken adam 5 yıllık whatsapp konuşmaları resimleri vs diğer uygulamalar aynı şekilde yığılmış telefona dedim ki abi sen ne yaptın yav arşivci misin devlet bile yazılı kağıdı 5 yıl saklıyor bu ne hal dedim önemli belgelerini aldıktan sonra fabrika ayarına dönderince eski haline döndü işin özü diyeceğim şu ki siz siz olun gereksiz belgeleri sürekli silin gereksiz dosyalarla talebinizin şişip kasılmasına yavaşlamasına sebep olmayınız.

Tablete fabrika ayarlarına dönderdiğinizde sorun devam ediyor ise sonraki  çözüm yoludur hard reset atma

Tableti fabrika ayarlarına geri döndürmek işe yaramadıysa hard reset sorununuza çözüm olabilir. Hard reset tablet içindeki işletim sistemini en baştan yükler, yani tableti satın aldığınıza zamandaki anına geri döndürür.

Hard reset amak için önce tableti kapatın. Güç düğmesi ve ses açma tuşlarına aynı anda basın bunu yaklaşık 3-5 saniye kadar yapmanız gerekebilir. Recovery menü karşınıza çıkmalıdır. Burada “Wipe Data Factory Reset” i seçerek Yes diyin sonra “Wipe Cache Partition” u seçerek Yes i seçiyoruz.

Google Play Bağlantı Yok Sorunu

İnternette geziniyor internet gerektiren uygulamalarınızda internete bağlanıyor  ama sadece Google Play böyle bir hata çıkarıyorsa önce sistem tarih ve saatini kontrol edin tarih ve saat doğru ise şu yöntemi deneyiniz;
Ayarlar menüsünden Uygulamalar, oradan İndirilenler, buradan Google Play Store buradan da Ön Belleği Temizle ve Verileri Temizle yaparak bu sorunu ortadan kaldırabiliriz. Ayrıca yine aynı bölümden Google Play güncellemelerini kaldırmayı da deneyebilirsiniz.

Tablete Taktığım SD Kart Hazırlanıyor Yazısı

Tabletteki resim ve diğer dosyalar çıktıkça ilk açılıştaki dosyaları hazırlama süresi çok artar ve beklemek bir çileye dönüşebilir. Tavsiyem SD kartı çıkarıp bilgisayara bir kart okuyucu yardımıyla bağlayıp yedeklerinizi alarak hızlı olmayan bir format atmanız.


Ayrıca Çin malı tabletlerden de büyük işler beklemeyin başka bir yazımızda görüşmek üzere kalın sağlıcakla.


Alıntı
Paylaş:
  
Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...