IOS
İphone Batarya Ömrü...
 

İphone Batarya Ömrünü Uzatın  

  RSS

Bozkurt  Forum bozkurt 872
(@bozkurt)
Üye Admin
Katılım : 3 sene önce
Gönderiler: 227
25 Mart 2016 00:30  

Batarya Ömrünü İkiye Katlayın: Mobil kullanıcıların en büyük şikayeti tabii ki lanet olası batarya sorunudur. Teknoloji durmadan ilerleme kaydetmesine rağmen hala batarya performansına bir çözüm bulunabilmiş değil. Ancak insanlar bu eksikliği power bank kullanarak ya da telefonun ekran ışığını kısarak gidermeye çalışıyor.

[align=justify]Batarya performansı günümüzde telefon alınırken dikkat edilen en büyük kriterdir. 

[align=justify]Önceleri telefonlara bakılırken hız ve kamerasına bakılırdı ancak şimdi durum tam tersi. Artık telefon alırken insanlarımızın birinci ölçütü tabii ki batarya performansıdır. Bataryasının ne kadar gittiği sorusuna alınacak güzel bir cevap ile o telefonu alıp almamaya karar verebiliyoruz.

[align=justify]Wirecutter’in yaptığı bir araştırma sonucu akıllı telefonların batarya ömrünü uzatan ilginç bir yazılım keşfedildi. Adblock isimli reklam engelleme uygulaması kullanılan akıllı telefonlarda batarya ömrünüikiye katlandığı sonucuna ulaşıldı. Sitelerde çıkan reklamları engellemeye yarayan adblock isimli bu uygulama gereksiz reklamların, flashların çalışmasını engelleyerek batarya performansına katkı sağladığı gözlemlenmiş.

[align=justify]                                             

[align=justify]Yapılan test iphone 6s üzerinden gerçekleşti ve oldukça başarılı sonuçlara ulaşıldı. Eğer sizde batarya performansından şikayetçi iseniz uygulamayı hemen akıllı telefonunuza indiriniz.

Biz site sahiplerinin moralini bozmadı değil, sonuçta reklamlar bizim gelir kaynağımız ama bakalım artık hayırlısı Forum simple smile

Bilgedefteri.net


Alıntı
Paylaş:
  
Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...