Arka Koltukta Benzi...
 

Arka Koltukta Benzin ya da Mazot Kaçağı  

  RSS

ByGRaYWoLF  Forum bygraywolf 1
(@bygraywolf)
Mekanın Sahibi Admin
Katılım : 5 sene önce
Gönderiler: 12
7 Ocak 2019 23:18  

Merhabalar arkadaşlar aracın arka koltuğunda benzin ya da mazot gördüyseniz şaşırmayın. Bu yakıt kaçağı fazla olduğunda arabanın alt tarafından da sızabilir.

Aracın arka koltuğundaki benzin ya da mazot olması sizleri şaşırtsa da. Araçların yakıt pompası arka koltuğun alt kısmındadır.

Arka Koltukta Benzin Ya da Mazot Kaçağı Neden Kaynaklanır ?

Arka koltuktaki benzin ya da mazot yüksek ihtimal yakıt pompasından, bağlantı hortumlarından ya da şamandıradan kaçırmaktadır. Öncelikle bu sorunun sebebi yıpranma ya da herhangi bir şey olabilir. Araç işleri biliyorsunuz şans meselesi.

Arka Koltukta Benzin Ya da Mazot Kaçağı Çözümü

Aracın arka koltuğunu sökün ya da kaldırdın araçların modeline göre değişmektedir. Orada benzin deposunun olduğu tarafa yakın bir yerde bir kapak göreceksiniz. Kapağı açtığınızda yakıt pompası direk karşınıza çıkacak.

  1. Öncelikle yakıt pompasının bağlantı hortumlarına ve hortumların bağlantı noktalarını kontrol edin.
  2. Hortumlarda sorun yoksa pompa üzerini inceleyin çatlama var mı detaylı bakın.
  3. Hortumlarda ve pompa üzerinde çatlama yoksa şamandıradan kaçırabilir.

Yakıt Pompasında Çatlak varsa piyasada İRAN YAPIŞTIRICISI olarak geçen yapıştırıcı var onu alın ve çatlağın olduğu yere bolca sürün ve kontrol edin. Yapıştırıcıyı sürmeden önce o bölgeyi iyice temizleyiniz.

DİKKAT: Araçta benzin kaçağı varken kullanmanız tavisye edilmez. Yangın riski her zaman yüksek orandadır. Yapıştırıcı kullandıktan sonra titizlikle kontrol ediniz ihmale ve şakaya gelmez.

Örnek resim eklenmiştir.

Bilgedefteri.NeT


Alıntı
Paylaş:
  
Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...