Açılmayan Bilgisayardan Verileri Kurtarma  

  RSS

Bozkurt  Forum bozkurt 872
(@bozkurt)
Üye Admin
Katılım : 3 sene önce
Gönderiler: 227
14 Nisan 2016 03:46  

Merhaba arkadaşlar,

Son zamanlarda Windows güncellemelerinden kaynaklı olarak pek çok bilgisayar siyah ekran hatası vermektedir. Bilgisayarın açılışında siyah ekran hatası alıyorsanız. 

Öncelikle bu hatayı giderebilmek için  http://bilgedefteri.net/windows-acildiktan-sonra-siyah-ekran-hatasi.html  bu adresten şansınızı deneyiniz.

Eğer olmazsa ve bilgisayarınız açılmıyor ise yapmanız gereken tek şey bilgisayara format atmaktır. Ancak ansızın böyle bir durumla karşılaştığınız için bilgisayar format atmanız durumunda tüm önemli veriler silinecektir.

Bunun çok kolay bir yolu var

En aşağıda vermiş olduğum link'ten öncelikle Mini XP adlı dosyamızı indirin.

İndirdiğiniz dosyayı herhangi bir flash belleğe boot edin. 

Boot etmenizi kolaylaştırmak için İçerisine Usb Boot Programını da koydum. İndirdiğiniz dosya içerisinde resimli anlatım şeklinde programı kurma var. Resimden bakarak program sayesinde hemen Flash belleğinize indirmiş İSO dosyasını atarsınız.

Usb boot ettikten sonra bilgisayarınızı Boot Menü Ayarlarından USB İLE BAŞLAMASINI sağlayınız.

Daha sonra bilgisayarınız anında XP olarak açılacaktır. Hemen başka bir usb ile masaüstünde var olan ya da C Diskinizde var olan herşeyi yedekleyebilirsiniz.

Bu işlem çökmüş bilgisayarlarda da işe yaramaktadır. Açılmayan bilgisayarlardan verinizi bu kadar kolay bir şekilde alabilirsiniz.

HEMEN DOSYAYI İNDİR MİNİ XP

DİKKAT: Boot Olayı Gözünüzü Korkutmasın Tüm İşlemler Çok Basit Olup Maksimum 15 Dakikanızı Alır Hiçbirşey Bilmeyen Birinin

Bu konu 4 ay önce tarafından ByGRaYWoLF tarihinde düzenlendi

Bilgedefteri.net


Alıntı
Paylaş:
  
Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...