Oyun Oynarken Renkler Karışıyor  

  RSS

Bozkurt  Forum bozkurt 872
(@bozkurt)
Üye Admin
Katılım : 3 sene önce
Gönderiler: 227
13 Nisan 2016 04:41  

Oyun meraklıları bu konu sizler için;

Eğer oyun oynarken oyunun başlangıç zamanında ya da oyunu oynamaya başladıktan bir süre sonra renkler karışmaya başlıyorsa ve renk kayıpları oluyorsa sıkıntı yavaş yavaş başlıyor demektir.

Oyun oynarken renklerin karışması oyun hatasından da kaynaklanabilir ancak bunun ihtimali oldukça düşüktür. Çünkü bu sorunu genelde her zaman oynadığınız oyunu oynarken sonradan böyle bir sıkıntı çıkarttığı için yaşarsınız. Bilgisayarda renklerin bu denli birbirine karışmasının tek sebebi ekran kartıdır.

Ekran kartının renk entegresi arıza yapmaya başlamış olabileceği gibi, ekran kartının driver güncellemenizde gelmiş ve bundan kaynaklı olabilir. İyi düşünmek lazım diyelim ki ekran kartınızı güncellediniz ancak sorun hala devam ediyor. Sıkıntı %99 ihtimal ile ekran kartıdır lütfen başka yerlerde arayarak zaman kaybetmeyiniz.

Ekran kartı renkler neden karıştırır. Renk entegresinde gerçekleşen bu olay ekran kartınızı yeterince soğutamadığınızdan kaynaklanabilir. Eğer bu arızayı yeni vermeye başladı ise çok şanslısınız ekran kartınızı tamamen kaybetmeden hemen ilave soğutucular alınız. Isınan entegrenin bu şekilde renk karıştırması normaldir.

Ancak uzun süredir böyle bir olayla karşı karşıyasınız ve inadına oyunu oynuyorsanız. Ekran kartınızı yeterince zorlamışsınız ve çözümü neredeyse imkansızdır. 

Anlaşılacağı gibi oyun oynarken renkler karışıyor ise;

1) Ekran kartı driveri güncelle
2) Ekran kartı yeterince soğutmuyor olabilir, soğutucular ilave et.
3) İlk iki maddeyi yaptın olmuyorsa artık yeni bir ekran kartı al.

Selametle...

Bilgedefteri.net


Alıntı
Paylaş:
  
Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...