Firefox’tan iOS Kullanıcılarına Müjde!

firefox'tan ios kullanıcılarına müjde! Firefox’tan iOS Kullanıcılarına Müjde! i 3

İnternet tarayıcıları arasında en bilinenlerden birisi olarak gösterilen Firefox yenilikler getirerek kullanıcılar için daha verimli bir tarayıcı haline gelmeyi amaçlıyor. Son zamanlarda üzerinde çalışılan güncelleme ile bazı yeni özellikler Firefox’a getirildi ve iOS kullanıcılarına sunuldu.

İnternet kullanımı her geçen gün yaygınlaşıyor. Kullanıcılar ise özellikle internet tarayıcılarının tercih ederek istediklere bilgilere kolaylıkla ulaşabiliyorlar. Bunun için şirketler sürekli olarak kendilerini geliştirip verim sağlama hususunda tarayıcı modellerini ileriye taşımayı hedefliyor. Bu anlamda son gelen haberler Firefox cephesine ait oldu. Kurulan ekibin geliştirdiği güncelleme aracılığıyla iOS kullanıcılarına yenilikler getirildi.

Firefox dâhil olmak üzere tüm tarayıcılarda aranan nitelikler arasında elbette hızlı olması yer alıyor. Güncelleme ile bu konuya bir çözüm bulunmuş ve eskisine göre daha hızlı çalışması sağlanmış. Ayrıca CPU’yu %40, RAM’i de %30 oranında kullanması ile dikkat çekiyor. iOS kullanıcılarının beğeneceği bir diğer özellik ise adres çubuğundan arama yapılabilmesi olacak.

firefox-iphone-hero-56458c7c87603 firefox'tan ios kullanıcılarına müjde! Firefox’tan iOS Kullanıcılarına Müjde! firefox iphone hero 56458c7c87603 1024x570

[ads1]

Detaylarını verecek olursak, diğer sitelerin içinde bir arama yapabilmek için bulunulan yerden çıkmak gerekiyordu. Yeni özellik sayesinde bu artık tarih oldu ve kullanılan siteden çıkış yapmadan arama yapabilme imkânı getirildi.

Yaşanan sıkıntıların başında yanlışlıkla kapatılan sekmelerde yer alıyordu. Tekrar açılması için zahmetli bir süreç geçirenler için durum değişti. Geri getirme özelliği sayesinde söz konusu sorun kolaylıkla çözülebilecek. Geçmişte yalnızca belirli sayfaları ana sayfa olarak belirlenmek mümkündü, diğerleri için izin verilmiyordu. Şimdi ise favoriler arasında yer alan herhangi bir siteyi bu şekilde kullanmanın önü açıldı.

Firefox son güncellemesi ile iOS kullanıcıları tarafından olumlu geri dönüşler alacak gibi görünüyor. Tarayıcılar konusunda yaşanan eksikliklerin çoğunluğunu gidermeyi başaran şirketin kurduğu ekibin bundan sonraki süreçte daha başarılı sonuçlara imza atması bekleniyor.[adsx]