Facebook’da Sosyal Medya Beğenileri Değişti!

Facebook'da Sosyal Medya Beğenileri Değişti! Facebook'da Sosyal Medya Beğenileri Facebook’da Sosyal Medya Beğenileri Değişti! 56cde59804207c16043c0205 1

Facebook isimli sosyal ağın beğeni butonu değişikliliğe uğradı.

Facebook ekibinin uzun zamandır teste tabi tuttuğu Facebook Reactions emojileri sonunda bütün kullanıcılara sunuldu. Artık beğeni haricinde değişik ifadeleride kullanabileceğiz.

Facebook isimli sosyal ağın kullanıcılarına yalnızca beğen tuşunu sunması, uzun süredir bazı insanlar tarafından eleştiri konusu olmuştu. Facebook ekibi de bu eleştirileri sanırım dinlemiş ki uzun süredir geliştirilmekte olan Reactions özelliği bugünden itibaren bütün kullanıcıların kullanımına açıldı. Geçmiş olduğumuz ekim ayından bu yana bazı kesimlerde test edilmekte olan Reactions ile beraber, alışmış olduğumuz beğen butonun yanı sıra farklı özellikleri de ekledi. Bundan sonra gönderiyi beğenmenin yanı sıra gülme, kızgınlık, üzüntü, gülme, sevgiyi ifade eden emolijileri de kullanma şansına sahibiz. İlk öncelikle İrlanda ve İspanya üzerinde test yapılan bu özellik bugünden itibaren bütün facebook kullanıcıları tarafından ulaşılabilir duruma geldi.

[ads2

Facebook'da Sosyal Medya Beğenileri Değişti! Facebook'da Sosyal Medya Beğenileri Facebook’da Sosyal Medya Beğenileri Değişti! 56cde59804207c16043c0205

Facebook’da Sosyal Medya Beğenileri Değişti!

]

Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre duyguları ifade etmekte olan emojilerin çizimi konusunda sosyologlardan yardım alındı. Yeni reaksiyon seçenekleri ile birlikte beğen işlevinin uygunsuz kalmış olduğu durumların önüne geçiliyor. Örnek verecek olursak bir arkadaşınızının evcil hayvanının hasta olduğu bir durumun beğenilmesi, kullanıcılar tarafından garip karşılanmaktaydı. Artık böyle gönderilen durumlar için kızgın veya üzgün emolojiler kullanılabilecek. Tabi ki eski görünümüne alışmış olan kullanıcılar tarafından biraz alışılması zor bir hale geldi bu durum. Tabiki eskisi gibi alışılıcaktır bu gelişmeye.