Facebook Rakip Tanımıyor!

facebook rakip tanımıyor! Facebook Rakip Tanımıyor! Facebook Logo Desktop 1422x800

Facebook ile ilgili haberler genelde şirketin yenilikleri ile ilgili oluyordu ancak bu defa durum farklı. Hepimizin bildiği gibi Facebook en çok üyeye sahip sosyal paylaşım sitesi olarak zirvede yer alıyor. Sosyal platformda rakiplerini geçmeyi daima başaran site için 2016 yılının ikinci çeyreğindeki mali durum açıklandı.

Sosyal medya denildiğinde akla gelen ilk isimlerden birisi şüphesiz Facebook oluyor. Günümüzde neredeyse herkesin sitede bir hesap açtığını düşünürsek bu durum şaşırtıcı değil. Şirketin yaşanan gelişmelerin ışığında 2016 yılının ikinci çeyreğinde ne kadar ilerlediğiyle ilgili bir rapor yayınlandı ve görülen o ki Facebook hızla büyümeye devam ediyor.

Facebook’un ardından en fazla tercih edilen uygulamalar Instagram, WhatsApp diye sıralanabilir. Şirket yönetimi durumu analiz ederek kazancını katlamanın yolunu buldu ve bu uygulamaları da kendi bünyesine katmayı başardı. Sonucunda bu yılın ikinci çeyreğini toplamda 6,44 milyar dolarlık kazançla kapattı.

facebook-silikon-vadisi-1 facebook rakip tanımıyor! Facebook Rakip Tanımıyor! facebook silikon vadisi 1 1024x682

Yüksek rakamlarda elde edilen kazancın bıraktığı kar ise 2.05 milyar dolarak belirlendi. Facebook her sene büyümeyi sürdürüyordu ancak bu sene önceki zamanlara oranla tam %59’luk bir gelişme göstererek başarısını katladı. En fazla kullanıcı sayısına sahip site olarak belirttiğimiz Facebook’un şu anki rakamları ise yüzde 15 artışla 1.71 milyara kadar çıktı.

Böyle bir durumda gelecek sürecin Facebook için neler getireceğini tahmin etmek zor değil. Bu şekilde gelişmeye devam ettiği takdirde sitenin sonraki yıl 2 milyar seviyesinde kullanıcı sayısına ulaşması bekleniyor.[ads1]

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ise farklı projeler peşinde koşuyor. Sanal gerçeklik ile ilgili konulara ilgi duyan sitenin kurucusunun yapmak istedikleri arasında önceliği yüksek hızlı internet ve bunu dünyanın her yerine ulaştırmak yer alıyor. Bu hususta yapılan güneş enerjili insansız hava aracına dair çalışmalara ise ara vermeden devam ediliyor.[adsx]