Facebook Messenger’dan Windows 10 Kullanıcıları İçin Güzel Haber!

Facebook Messenger'dan Windows 10 Kullanıcıları İçin Güzel Haber! Facebook Messenger’dan Windows 10 Kullanıcıları İçin Güzel Haber! Messenger

Windows 10 kullanıcılarını sevindirecek bir yenilik daha geliyor. İşletim sisteminde yer alan Facebook Messenger öncekine oranla geliştirilmiş bir şekilde karşımıza çıkacak.

Facebook’un siteden ayırarak özel bir platform haline getirdiği Messenger bölümü için çalışmalar devam ediyor. Öyle ki kullanıcıların ilgisini çekmek adına şirket tarafından sürekli olarak yenilik haberleri geliyor. Bu defa ki yenilik Windows 10 işletim sistemi içersinde Facebook Messenger kullananları ilgilendiriyor. Getirilen yeni özelliğe dair detaylar haberimizde.

Mobil platformlar arasında sıklıkla tercih edilen uygulamalardan biri olan Facebook Messenger içerisinde barındırdığı özellikleri ile kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılanıyor. Bunlardan bir tanesi olan sesli ve video çağrısı yapabilmek artık Windows 10 işletim sistemine de geliyor. Tüm kullanıcılara ulaşması zaman içerisinde gerçekleşecek olan özelliğin şimdilik belli bir kesime ulaştırıldığı söyleniyor.

facebook-messenger-for-windows-10-windowsblogitalia-3 Facebook Messenger'dan Windows 10 Kullanıcıları İçin Güzel Haber! Facebook Messenger’dan Windows 10 Kullanıcıları İçin Güzel Haber! Facebook Messenger for Windows 10 WindowsBlogItalia 3 1024x576

Facebook şirketinin Windows 10 kullanıcıları için Messenger’a getirdiği özelliklerin arasında sahip oldukları birden fazla kameradan hangisini isterlerse seçebilmeleri, video yakalamanın istenildiği anda açılıp kapatılabilmesi ve mikrofonun sessize alınması bulunuyor. Belirtmemiz gereken bir diğer detay ise şimdilik gruplarda sesli görüşmeler yapılabiliyor. Video görüşmesinin daha sonraki süreçte Messenger’a dahil edilmesi bekleniyor.

Facebook diğer uygulamalara karşı Messenger için yenilikler üretmeye devam ediyor. Rakiplerine karşı öne geçebilmek adına her türlü hamleyi düşünen şirketin bu anlamda projelerine devam edeceği söylenebilir. Oldukça popüler olan Skype gibi uygulamalar ile olan rekabetinde Facebook Messenger’ın ne duruma geleceği ise zaman içerisinde ortaya çıkacak.

Elbette Facebook’un bu adımlarına karşı Microsoft cephesinin de bir şeyler yapması beklenebilir. Mevcut Skype uygulaması başarısını devam ettirse de arada sırada kullanıcıları memnun edecek yeniliklerin getirilmesi şart.

Windows 10 işletim sistemini kullananlar ise Facebook Messenger adlı uygulamaya Windows Mağazalarından ulaşabilir ve cihazlarına indirerek kullanmaya başlayabilirler.