En İyi Casus Reklam Virüsü Temizleme

Bilgisayar CD’yi Okumuyor Sorununa Çözüm

Ubuntu ‘’.deb’’ Uzantılı Dosyalar Yükleme Sorunu

Windows 10 Misafir Girişi Yetki Sorunları

Facebook Messenger’dan Windows 10 Kullanıcıları İçin Güzel Haber!

Yazılım 25 Ekim 2016
834 Okundu

Windows 10 kullanıcılarını sevindirecek bir yenilik daha geliyor. İşletim sisteminde yer alan Facebook Messenger öncekine oranla geliştirilmiş bir şekilde karşımıza çıkacak.

Facebook’un siteden ayırarak özel bir platform haline getirdiği Messenger bölümü için çalışmalar devam ediyor. Öyle ki kullanıcıların ilgisini çekmek adına şirket tarafından sürekli olarak yenilik haberleri geliyor. Bu defa ki yenilik Windows 10 işletim sistemi içersinde Facebook Messenger kullananları ilgilendiriyor. Getirilen yeni özelliğe dair detaylar haberimizde.

Mobil platformlar arasında sıklıkla tercih edilen uygulamalardan biri olan Facebook Messenger içerisinde barındırdığı özellikleri ile kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılanıyor. Bunlardan bir tanesi olan sesli ve video çağrısı yapabilmek artık Windows 10 işletim sistemine de geliyor. Tüm kullanıcılara ulaşması zaman içerisinde gerçekleşecek olan özelliğin şimdilik belli bir kesime ulaştırıldığı söyleniyor.

facebook-messenger-for-windows-10-windowsblogitalia-3 Facebook Messenger'dan Windows 10 Kullanıcıları İçin Güzel Haber!

Facebook şirketinin Windows 10 kullanıcıları için Messenger’a getirdiği özelliklerin arasında sahip oldukları birden fazla kameradan hangisini isterlerse seçebilmeleri, video yakalamanın istenildiği anda açılıp kapatılabilmesi ve mikrofonun sessize alınması bulunuyor. Belirtmemiz gereken bir diğer detay ise şimdilik gruplarda sesli görüşmeler yapılabiliyor. Video görüşmesinin daha sonraki süreçte Messenger’a dahil edilmesi bekleniyor.

Facebook diğer uygulamalara karşı Messenger için yenilikler üretmeye devam ediyor. Rakiplerine karşı öne geçebilmek adına her türlü hamleyi düşünen şirketin bu anlamda projelerine devam edeceği söylenebilir. Oldukça popüler olan Skype gibi uygulamalar ile olan rekabetinde Facebook Messenger’ın ne duruma geleceği ise zaman içerisinde ortaya çıkacak.

Elbette Facebook’un bu adımlarına karşı Microsoft cephesinin de bir şeyler yapması beklenebilir. Mevcut Skype uygulaması başarısını devam ettirse de arada sırada kullanıcıları memnun edecek yeniliklerin getirilmesi şart.

Windows 10 işletim sistemini kullananlar ise Facebook Messenger adlı uygulamaya Windows Mağazalarından ulaşabilir ve cihazlarına indirerek kullanmaya başlayabilirler.

Yazar Hakkında
Profili Görüntüle

Sosyal Hizmetler öğrencisiyim. Teknoloji alanında uzun zamandır haber editörlüğü ile ilgileniyorum. Yazıların okuyucu adına faydalı olması için elimden geleni yapıyorum.

Benzer İçerikler
Yorumlar
Yukarı Çık
Sayfa da111 sorgu var. 0,799 saniyede yüklendi.