Facebook Messenger “Snapchat Özellikleriyle” Buluştu!

Facebook Messenger "Snapchat Özellikleriyle" Buluştu! Facebook Messenger “Snapchat Özellikleriyle” Buluştu! 340113

Facebook ve Snapchat arasındaki bağlantı daha uzun süre kopmadan devam edecek gibi görünüyor zira sosyal medya devi Facebook’un uygulamalarından biri olan Messenger içinde yeni kamera özellikleri getirildi.

Bilindiği gibi bir süre önce Instagram Facebook tarafından satın alınmıştı. Şirketin bir diğer hamlesi de Snapchat için olmuştu. Satın almak üzere teklifini yapmış ancak popüler uygulamanın sahiplerinden olumsuz yanıt almıştı. Bunun üzerine çalışmalarına hız veren Facebook yönetimi Snapchat’in meşhur özelliklerini kendi uygulamalarına dâhil etmeye başlamıştı.

Bunun en net örneğini Instagram ile vermek mümkün. Yapılan güncellemelerden bir tanesinde Snapchat Hikayeler özelliği popüler fotoğraf paylaşım platformuna eklendi ve kullanıcıların beğenisine sunuldu. Daha sonrasında bununla yetinmeyen yönetim Facebook’un yorum beğenme özelliğini de Instagram’a dâhil etti.

1422010283_messenger-cover Facebook Messenger "Snapchat Özellikleriyle" Buluştu! Facebook Messenger “Snapchat Özellikleriyle” Buluştu! 1422010283 messenger cover

Son olarak Messenger’a yönelik hazırlıklarını hızlandıran Facebook, yeni kamera özelliklerini hayata geçirdi. Ntv.com.tr’de yer alan habere göre Türkçe destekli efektler ve fotoğraf üzerine eklenen filtreler gibi Snapchat özellikleri artık Messenger’da da bulunacak. Bunun dışında Boomerang’ı da Messenger bünyesinde görmek mümkün.

Messenger’ın bir diğer dikkat çeken yanı ise yenilenen sade tasarımı oldu. Getirilen kamera eklentisi ile beraber kullanıcılar için yeni deneyimlerin yolu açıldı ve anlık mesajlaşma eskisinde farklı bir noktaya taşındı.[ads2]

Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg şirketin satın almış olduğu sosyal platformlar için çalışmaların devam ettiğini, görsel mesajlaşma alanında yeniliklerin gelebileceğini açıklamıştı. Instagram bünyesinde karşımıza çıkan güncellemeler bundan böyle Facebook Messenger aracılığıyla da kullanıma sunulacak.

Yenilikler iOS ve Android platformlarında kullanıcılarla buluşacak. Ancak belirtmemiz gerekiyor ki tüm bu güncellemeler ilk etapta belli bir kesim için geçerli olacak. İlerleyen zamanlarda tüm Messenger kullanıcılarının yeniliklerle buluşması bekleniyor. Snapchat özelliklerinin getirildiği uygulamalar sosyal paylaşım platformlarında hesabı olanlar tarafından nasıl karşılanacak, çok yakında göreceğiz.