Facebook Messenger Instagram’a Fark Attı

Facebook Messenger Facebook Messenger Instagram’a Fark Attı facebook messenger

Facebook Messenger, bilindiği gibi dünya üzerinde en çok tercih edilen mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi. Geçtiğimiz yaz aylarında büyük bir rekor elde etmişti, ancak yapılan araştırmalara göre kendi rekorunu yeniledi.

Facebook Messenger’in dünya üzerinde oldukça geniş bir kitleye sahip olduğu biliniyor. Facebook’un akıllı telefonlar için anlık mesajlaşması olan Facebook Messenger büyük başarılar elde etmeye devam ediyor. Başlarda sadece Facebook’a bağlı bir sistem olarak çalışan Facebook Messenger bundan sonra ise Facebook ile bağlantılı yeni bir uygulama haline getirildi.

Messenger uygulaması bilindiği üzere Facebook ile entegre olarak çalışıyor. Bu sayede Facebook’ta ekli olan tüm arkadaş listenizle anlık olarak mesaj göndermenizi sağlıyor. Yapılan araştırmalara göre Facebook’un anlık mesajlaşma uygulaması olan Facebook Messenger, geçtiğimiz yaz aylarında büyük bir iletişim rekoru kırmıştı. Bu sene yapılan araştırmalarda ise Facebook Messenger’in bu rekoru yeniden kırdığını gösteriyor.

Kullanıcılara daha rahat iletişim imkanı sunması sayesinde Facebook Messenger uygulaması diğer mesajlaşma uygulamalarına kıyasla çok daha fazla tercih ediliyor. Facebook Messenger uygulaması geçtiğimiz sene yaz ayında yapılan araştırmalara göre 1 milyar kullanıcı sayısına ulaşarak iletişim alanında büyük bir rekor kırmıştı. Ancak yeni yapılan araştırmalara göre uygulamanın 1 milyar 200 milyon kullanıcı sayısına ulaşarak mesajlaşma tarihinin rekorunu kırdı. 1 milyar 200 milyonluk yeni aktif kullanıcı sayısı ile Facebook Messenger, Instagram’ın kullanıcı sayısını da oldukça geride bıraktı.[ads2]

Facebook Messenger uygulamasında anlık durum güncellemeleri, ödeme yapma ve mesajlara özel emojiler ile cevap verme gibi farklı özellikler yer alıyor. Ancak yapılan araştırmalarda Facebook Messenger’in bu kadar fazla tercih edilmesinin sebebi eski ve yavaş internet bağlantısına sahip akıllı telefonlara özel tasarlanan Facebook Messenger Lite modeli olduğu ortaya çıktı.