Facebook Hesabınızı Sonsuza Dek Silebilirsiniz

Facebook Hesabınızı Sonsuza Dek Silebilirsiniz Facebook Hesabınızı Sonsuza Dek Silebilirsiniz facebook kullanimi

Bugünlerde hemen hemen herkesin bir Facebook hesabı bulunuyor. Site de gün geçtikçe kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Daha önce hesabından ayrılmak isteyenler dondurma işlemine başvuruyordu. Şimdi ise hesabını tamamen kapatmak isteyenler için bir seçenek mevcut. Nasıl yapılacağının detayları haberimizde.
Hesabınızı dondurduğunuzda tekrar geri dönebiliyorsunuz ancak silme işlemini gerçekleştirdiğinizde yeniden açmanız mümkün değil. Bunu bilmenizde fayda var.
Dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de Facebook’ta yöneticisi olduğunuz sayfa ve gruplar var ise ya çıkmadan önce yerinize ikinci bir yönetici atayın ya da sayfaların silinmesini göze alın.
Facebook hesabını kalıcı olarak kapatmak istiyorsanız bazı detayları da halletmeniz gerekiyor. Hesabınızı kullanırken kullandığınız uygulamalar bulunuyorsa onları da silmek zorundasınız. Bunun için yapmanız gereken Facebook uygulama ayarlarını açmak. Ardından uygulama ayarlarında adı gözüken tüm uygulamaları yan taraftaki x işaretine basarak kaldırmalısınız. Şayet bu detayı unutursanız hesabınızı kapatamayacağınızı bilmelisiniz. Nedeni ise Facebook cephesi tarafından hesap silindikten sonra iki hafta süresince hareketlilik olmamasının istenmesi.

Facebook Hesabınızı Sonsuza Dek Silebilirsiniz Facebook Hesabınızı Sonsuza Dek Silebilirsiniz Facebook Hesabınızı Sonsuza Dek Silebilirsiniz fb e1444302684952

Facebook Hesabınızı Sonsuza Dek Silebilirsiniz

Buraya kadar yapılması gerekenleri tamamladıktan sonra sıra “hesabımı sil” butonuna tıklayarak hesabı tamamen kapatmaya geliyor. Ardından hesap dondurma işleminde olduğu gibi açılacak olan popup penceresindeki kutulara Facebook şifresini ve güvenlik kodunu girmelisiniz.
Sosyal paylaşım sitesi olan Facebook, kullanıcılarına farklı seçenekler ile gelmeye devam ediyor. Daha önceleri hesap dondurma işlemi ile kişilere siteden uzaklaşma imkanını sunan site şimdi de bir daha geri dönmek istemeyenler için alternatiflerle karşımıza çıkıyor. Şayet hesabınızı sonsuza dek kapatmaya karar verdiyseniz hesap silme işlemini gerçekleştirdikten sonra iki hafta boyunca hiçbir şekilde geri dönmemelisiniz. Eğer iki hafta içinde hesabı tekrar açarsanız silme işleminiz iptal edilecek ve aynı uygulamaları yeniden yapmanız gerekecek.