Facebook 50 Milyon Dolarlık Anlaşmaya İmza Attı!

Facebook 50 Milyon Dolarlık Anlaşmaya İmza Attı! Facebook 50 Milyon Dolarlık Anlaşmaya İmza Attı! i

Canlı yayın özelliği Facebook’un şu sıralar en çok tercih edilen özelliklerinden biri haline geldi. Özellikle ünlü isimlerin hayranlarıyla buluşmak için kullandığı servis sayesinde Facebook gelirini hızla artırmaya devam ediyor.
Facebook bünyesine kattığı yenilikler ile kullanıcıların dikkatini çekiyor. Canlı yayın özelliğinin aktif hale gelmesiyle beraber Dwayne Johnson, Kevin Hart gibi birçok ünlü isim hayranlarıyla kolaylıkla buluşabiliyor. Reklam yapanların işinin kolaylaştığını söylemek de mümkün.
Peki Facebook bu konudan nasıl yararlanıyor?
Canlı yayın servisi her gün 100 milyon saat boyunca kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Hal böyle olunca Facebook’ta tanınan isim ve medya kuruluşları ile bir anlaşma yaptı. 50 milyon dolarlık anlaşma içerisinde CNN, New York Times, Kevin Hart gibi meşhur kişi ve kurumlar yer alıyor.

facebook-canli-yayim Facebook 50 Milyon Dolarlık Anlaşmaya İmza Attı! Facebook 50 Milyon Dolarlık Anlaşmaya İmza Attı! facebook canli yayim 1024x538

Ayrılan 50 milyon dolarlık bütçe mart ayından itibaren kullanılmaya başlandı. Bu teşviklerin işe yarayıp yaramadığını ise zaman gösterecek. Ödenen tutarların en fazlasını 3.05 milyon dolar ile BuzzFeed alıyor. Onu 3.03 milyon dolar ile New York Times ve 2.5 milyon dolarla CNN takip ediyor. Anlaşma her ne kadar kullanıcılar ve ünlü simalar açısından iyi bir gelişme olarak görülse de bu konudan en fazla kazanç elde eden Facebook oluyor. Yayıncıların yaptığı reklamlar da sosyal paylaşım sitesinin gelirinin artmasını sağlıyor.
Facebook‘un CEO‘su Mark Zuckerberg‘de meydana gelen bu etkileşim sayesinde şirketin başarılı sonuçlara ulaştığını kabul ediyor.
Facebook konuyla ilgili bazı noktalarında özellikle üzerinde duruyor. Canlı yayınlar başladığında gönderilen bildirimler buna en iyi örnek. Böylelikle daha fazla kişinin görüntüleri izlemesi sağlanıyor.

Şirket yönetimi sosyal medya alanındaki rekabette ilk sırada yer almayı sürdürecek gibi görünüyor. Diğer platformlar arasında henüz bu kadar iddialı gelişmelere imza atan bir isim olmadı.[adsx]