Yurt Dışından Alışverişe 5 Ürün Limiti Getirildi

USB veya Hariciyi Fat32’ye Çevirme En Kolay Yol

Yurtdışı Alışverişlerde Tüm Vergi Muafiyetleri Kaldırıldı

Whatsapp Herkesten Silinen Mesajı Okuma

Erdoğan: İslam Coğrafyası Bir Sınavdan Geçiyor

Genel 13 Şubat, 22:29'de eklendi 1349 Görüntülenme
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Arap ülkelerini gezmeye devam ediyor. Son durak Bahreyn’di. Burada özellikle Suriye konusuna değinen Erdoğan EL Bab bölgesinden sonra da Türkiye’nin ilerleyeceğine dair sinyaller verdi.
Türkiye’nin bölgede kendi güvenliği için yer aldığını söyleyen Erdoğan en az 5.000 kilometrekarelik alanı kontrol edeceklerini ve bu bölgelerin teröristlerden arındırılmış güvenli bölge yapılacağını sözlerine ekledi.
Erdoğan , malum 15 Temmuz sürecinde kardeş ülke Bahreyn’in desteklerini maddi ve manevi anlama gördüklerini de dile getirerek teşekkür etmeyi unutmadı.
Körfez ülkeleri temasları çerçevesinde Baheryn’de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Barış Enstitüsü’nde konuştu.”15 Temmuz gecesi o zor anlarda Bahreynli kardeşlerimiz bizi sadece bırakmamıştır” diyen Erdoğan’ın konuşmasının satır adım araları  şöyle:
Darbe girişimi tamamen savuşturulana kadar Bahreyn halkının bizim için gözyaşı döktüğünü biliyorum. Aziz kardeşim Ebu Selman ülkemize Arap aleminden gelen ilk politikacı oldu. Bunu asla unutmamam. O gece gönlünü ülkemize kilitlemiş Türk milletinin selameti için yakarma etmiş tüm kardeşlerime bu ülkeden merhabalarımı iletiyorum.
ERDOĞAN:İSLAM COĞRAFYASI BİR SINAVDAN GEÇİYOR
Her açıdan tehlikeli sonuç bir döneme denk gelen bu ziyaretimin önemli mesajlar içerdiğine inanıyorum. Acıların ve umutların kol kola yürüdüğü bir coğrafyadayız. Öyleyse hep birlikte bölgemizdeki problemlerın çözümü, noktasında neler yapabiliriz ? Bunu düşünmeliyiz. Konuşmalıyız. Artık kuru sözlerle geçiştiremeyeceğimiz bir süreçteyiz. Adeta bir ateş çemberiyle kuşatılan İslam coğrafyası şu an bir sınav veriyor.
“HAREKET ETME ZAMANI GELMİŞTİR”
Etnik kimlik, din ve mezhep temeline birbirine yabancılaştırılan Müslümanlar kendi kendilerini tüketiyor. İslam dünyasının haline acıyoruz. Birbirimize düştük.Riyakarlar timsah gözyaşları dökmekle meşgul. Bu bölgenin binlerce senelik sakinleri olarak ne yaptık? Bu kanı göz yaşını ve zulmü engellemek için ne çaba harcadık? Maalesef bu sorulara birçoğumuz gönül rahatlığıyla cevaplar veremiyoruz. Tüm İslam alemini artık daha dikkatli olmalıdır. Fitne zamanı değil, birlik zamanıdır.
Konuşma alkışlarla kesildi
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
free online course
download mobile firmware
Download WordPress Themes Free
online free course
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...