Elektrikli Kaykay (Hoverboard) Nedir? Nasıl Kullanılır?

Elektrikli Kaykay Özellikleri Elektrikli Kaykay (Hoverboard) Nedir? Nasıl Kullanılır? Elektrikli Kaykay (Hoverboard) Nedir? Nasıl Kullanılır? elektrikli kaykay ozellikleri

Son yıllar oldukça hareketli bir teknolojik değişime tanıklık yapıyor. Bu değişikliklerden birisi de elektrikli kaykayların icadı oldu. Belki trafik karşısında bir çözüm yolu olarak üretildi belki de yürümeye üşenen biri tarafından, ancak bildiğimiz tek bir şey var oda bu teknolojini tüm dünyada tuttuğudur. Kullanıcılar elektrikli kaykay özellikleri ile gündelik hayatlarını hatta iş hayatlarını daha kolay halde yaşıyorlar.

Elektrikli Kaykay Nedir?

Dinamik denge prensiplerine dayanarak sürücünün denge noktasını hesaplayan hız sensörüne sahip bir ulaşım aracıdır. Bu ürünler dayanıklılık testlerinden geçerek piyasaya sunulduğu için gündelik hayatta ulaşım aracı olarak uzun süre kullanma imkanı sağlıyor.

Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oldukça küçük olmasına rağmen bazı kişiler için bisiklet öğrenmek kadar zor olabiliyor. İlk tanışmada dikkat etmeniz gereken konular şöyledir;

 • İlk kullanımı yaparken yanınızda dengeniz bozulması halinde sizi tutabilecek biri olmasına dikkat edin,
 • Rahat ve kendinizden emin olduğunuz zaman bir kere denge noktasını belirledikten sonra ayakta dümdüz duruyor gibi davranmanız yeterli olacaktır,
 • Cihaz denge noktasını kendisi hesapladığından dolayı hızlı bir şekilde binerek kendinizden emin bir şekilde durmanız gerekir. Aksi halde hareket etmeniz durumunda cihaz dengeyi sağlayamaz,
 • Kolları yanlara açmak yada ön veya arkaya doğru eğilmek gibi denge sağlayıcı hareketleri yapmamalısınız, cihaz dengenizi kendisi sağlayacaktır.
 • Kullanım kılavuzunu okuyup gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra kullanın.

Elektrikli Kaykay Nasıl Kullanılır Elektrikli Kaykay (Hoverboard) Nedir? Nasıl Kullanılır? Elektrikli Kaykay (Hoverboard) Nedir? Nasıl Kullanılır? elektrikli kaykay nasil kullanilir

Elektrikli Kaykay Nasıl Çalışır?

Kullanılan her elektrikli kaykay özellikleri farklı olmasına rağmen genel olarak dijital bir jiroskop ve hız sensörü kullanılır. Özellikle cihazı yüksek hızla kullanırken hafif öne doğru eğim yapmanız merkezkaç kuvvetini dengelemenizi sağlar ve cihaz daha verimli çalışır.

 • Cihazı kutusundan çıkarttıktan sonra açma kapama düğmesine basarak açın, genellikle düğmeye uzun süreli basmak ve ses duyulmasını beklemek gerekiyor.
 • Daha sonra en önemli kısım olan batarya durumu kontrol edilmeli. Batarya yüzdesini cihaz üzerinde yer alan ekrandan öğrenebilirsiniz.
 • Tüm kontrollerden sonra cihaza ilk binişte dikkat etmelisiniz. Cihaz bir kere denge sağladıktan sonra daha rahat kullanılır.
 • Cihaz üzerinde ileri gitmek için öne doğru dik bir şekilde durarak eğim vermeniz gerekir.
 • İlerlerken durmak istemeniz halinde yola 90 derece sağlayacak şekilde yani hiçbir eğim olmadan düz bir şekilde durmanız gerekir.
 • Elektrikli kaykay özellikleri arasında geri gitme işlevi olduğundan dolayı hafif geriye doğru eğim verilince cihazla geriye doğru gidebilmek mümkün oluyor.

Ülkemizde de oldukça rağbet gören bu cihaz denenmeye değer olarak görülüyor. [ads2]