Boykot Edilen N11’den 10 Kasım ile ilgili Açıklama Geldi

TeamGram Nedir / TeamGram ile Satış Yapma

Ufo Mu Yağlı Radyatör Mü ?

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır

Call of Duty World War 2 Yayınlandı!

Oyun 24 Nisan 2017
23583 Okundu

Dünya Savaşı oyunları ile tanıdığımız Call of Duty, serinin çok tutulmasından sonra seriyi farklı yönlere çekerek aslından uzaklaşmaya başlamıştı. Ancak yeni yayınlanan Call of Duty: World War 2 oyunu ile serinin özüne dönmeye başladığını görüyoruz. İşte, Call of Duty serisinin son oyunu World War 2 hakkında yayınlanan tüm detaylar.

Hatırlayacağımız gibi, Call of Duty sersiine ait yeni oyun hakkında bazı görsel detaylar geçtiğimiz ay internete sızdırılmıştı. Yayınlanan bu görsellerde serinin yeni oyununun 2. Dünya Savaşı temalı olacağı görülüyordu. Farklı konseptlerle ortaya çıkan serinin önceki oyunlarına kıyasla köklerine daha bağlı bu yeni görseller, Call of Duty hayranlarını da oldukça heyecanlandırmıştı.

Geçtiğimiz ay ortaya çıkan sızıntı haberlerinden sonra Activision’dan beklediğimiz açıklama geldi. Activision, Call of Duty’nin resmi internet sitesinde Call of Duty World War 2’ye dair detayları paylaştı. Yapılan açıklamalarda yeni oyunun 26 Nisan tarihinde resmen tanıtılacağı belirtildi.

Call of Duty serisi bilindiği gibi bundan yıllar önce Dünya Savaşı konsepti ile piyasaya çıkmış ve tarihin önemli detaylarından yapılan bu oyunu savaş oyunu meraklıları da oldukça beğenmişti. Ancak bundan sonra yapılan oyunlar serinin köklerinden bayağı uzaklara gitmişti. Call of Duty 4 Modern Warfare oyunu ile başlayan modern tarzda savaş serisi ile birlikte oyun kendine özel bir konsept oluşturmuştu.

Ancak gerek zombiler, gerekse farklı konseptler ile Call of Duty serisi klasik savaş oyunu severler tarafından eleştirilmeye de başlanmıştı. Her ne kadar oyunlar kendi alanında rekor kırmaya devam etse de Activision yeni yapacağı oyunda serinin köklerine dönme kararı aldı. Yeni çıkacak oyun da bu bağlamda 2. Dünya Savaşı konseptli olarak piyasaya çıkacak. Oyunun  26 Nisan tarihinde tanıtılmasının ardından ne zaman piyasaya çıkacağı ise henüz bilinmiyor.

Yazar Hakkında

3 yıldır teknoloji ve haber siteleri için gerek ilgi çekici gerekse gündemden haber yazıları yazıyorum.

Benzer İçerikler
Yorumlar
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...