Dropbox Yeni Özellikleri İle Daha Fazla Sevilecek!

Dropbox Yeni Özellikleri İle Daha Fazla Sevilecek! Dropbox Yeni Özellikleri İle Daha Fazla Sevilecek! dropbox

Bulut depolama sistemi Dropbox yeni özelliği sayesinde kullanıcılara not alma konusunda büyük kolaylık sağlamayı planlıyor.
Kaydedilmesi gereken dosyaların çoğalması, fotoğrafların uzun yıllar saklanmak istenmesi gibi ihtiyaçlar depolama sistemlerinin önemini her geçen gün artırdı. Flash bellekler bu anlamda kullanıcıları rahatlatan bir yenilik olarak gelse de bir süre sonra onun da dezavantajları oluşmaya başladı. İnsanların sürekli yanlarında taşımak zorunda olmaları ve bazen de bunu unutmaları yeni sistemlerin üzerinde yoğunlaşılmasına neden oldu. İşte tam bu noktada bulut depolama sistemi Dropbox devreye girdi. İnternet olan her alandan ulaşılabilen, aynı anda birçok kişi tarafından kullanılabilen ve herhangi bir şey taşıma zorunluluğu getirmeyen Dropbox sahip olduğu özellikler ile kısa zamanda sevildi. Uygulamanın halihazırda 500 milyondan daha fazla kullanıcıya sahip olduğu söyleniyor.

Dropbox Yeni Özellikleri İle Daha Fazla Sevilecek Dropbox Yeni Özellikleri İle Daha Fazla Sevilecek! Dropbox Yeni Özellikleri İle Daha Fazla Sevilecek! dropbox on iphone 1024x570

Dropbox Yeni Özellikleri İle Daha Fazla Sevilecek

Şirket son olarak yaptığı resmi açıklama ile mevcut özellikler arasına doküman taramanın eklendiğini duyurdu. Maalesef ilk etapta bu özellikten yalnızca iOS kullanıcıları faydalanabilecek. Doküman taramanın detaylarına gelecek olursak: iPhone veya iPad tabletlerdeki kameralar sayesinde elde edilen görüntüler bundan böyle bulut depolama alanına gönderilebilecek. Aynı zamanda masaüstü uygulaması ile senkronize hale gelebilen görüntüler üzerinde değişiklikler yapmakta artık mümkün.
[ads1]

Kullanıcılar için oldukça faydalı olacağı düşünülen ve açıklanan bir diğer özellik ise iOS mobil uygulamasında yer alan “artı” butonu. Bu buton ile beraber Microsoft Office belgesi oluşturma imkanı sunuluyor.
Yayınlanması beklenen diğer özellikler arasında bir dosyanın herhangi bir bölümüne yorum yapabilme, seçilen kişilere özel dosya gönderme, paylaşmadan önce dokümanları ön izleme ile gözden geçirme ve masaüstü üzerinden dosya ya da klasör paylaşmayı sayabiliriz.

Dropbox‘ın sunduğu fırsatlar kullanıcıları mutlu edecek cinsten. Söz konusu yeniliklerin iOS‘tan sonra yakın zamanda Android platformuna gelmesi bekleniyor.

[adsx]