Donald Trump Facebook Ofisini Birbirine Kattı!

Donald Trump Facebook Ofisini Birbirine Kattı! Donald Trump Facebook Ofisini Birbirine Kattı! Donald Trump Hillary CLinton

Amerika’daki başkanlık seçimleri tüm hızıyla ve heyecanıyla devam ederken arka planda ilginç gelişmelerde yaşanıyor. Son olarak adaylardan biri olan Donald Trump yüzünden Facebook çalışanları birbirine girdi.

Cumhuriyetçi Partinin adayı olan Donald Trump söylemleriyle sürekli gündeme geliyor. Bazı kesimlerin desteklediği bazı kesimlerin ise kesin bir dille eleştirdiği Trump, bu defa da Facebook çalışanları arasında tartışma konusu oldu.

Hillary Clinton ve Donald Trump başkanlık için adaylıkları koydular. Seçimlerde ise Clinton’ın bir adım önde olduğu söyleniyor. Ancak Donald Trump eleştiri konusu olan söylemlerine ara vermeyince bu defa Facebook Ofisi karıştı. Konuya şirket CEO’su Mark Zuckerberg müdahale etmek durumunda kaldı.

us-elections-20122 Donald Trump Facebook Ofisini Birbirine Kattı! Donald Trump Facebook Ofisini Birbirine Kattı! us elections 20122 1024x576

Facebook Ofisinde arasında tartışma konusu olan Trump’ın anayasadaki nefret söylemi suçuna karıştığı iddiasıyla bir grup çalışan tarafından Facebook haber akışından çıkarılması istendi. Donald Trump yaptığı açıklamalarla çoğu kesimden eleştirilere maruz kalıyor. Söylemleri arasında Müslümanların ve Hispaniklerin ülkeye girişinin yasaklanması yer alıyor. Ayrıca rakibi Clinton’a da çirkin yakıştırmalar yaptığı gerekçesiyle yoğun tepkiler alıyor.

Facebook çalışanlarının bir kısmı Donald Trump söylemlerinin yanlış olduğunu ve dolayısıyla Facebook haber akışından çıkarılması gerektiği konusunda hemfikirler. Ancak yaşanan tartışmalar bir türlü bitmeyince araya Mark Zuckerberg girmek durumunda kaldı.

Facebook CEO’su Zuckerberg çalışanların isteklerinin demokratik seçimler için uygun olmadığını belirtti. Yanlış söylemlerde bulunsa da Donald Trump’ın bir başkan adayı olduğunu ve Facebook’ta konuya dair sansürleme yapılmayacağının altını çizdi.

Elbette bu karar çalışanların bir kısmını hiç memnun etmedi. Öyle ki bazı çalışanların istifa kararı aldığı konuşulmaya başlandı. Şikayetlerin ise artarak devam ettiği gelen haberler arasında.

Donald Trump ise söylemleriyle tartışmalara neden olmaya devam ediyor. Ülkede yoğun eleştirilere maruz kalan ve tepki toplayan Trump yüzünden demokrat görüşe sahip vatandaşların göç kararı alabileceği konuşuluyor.