CS:GO Turnuvasına Büyük İlgi

CS:GO Turnuvasına Büyük İlgi CS:GO Turnuvasına Büyük İlgi cs go

Uzun yıllardan bu yana Valve’nin Half-Life’si ile birlikte Counter Strike oyunu da FPS tarzı online oyun severlerin en çok tercih ettiği oyunların başında geliyordu. Öyle ki bu iki oyun diğer tüm oyunların da ilham kaynağı oldu diyebiliriz. Yenilenen Counter Strike: Global Offensive ise günümüzün en çok online oyuncuya sahip FPS oyunlarından birisi. Şimdilerde gündemde olan CS: GO’nun çevrimiçi turnuvasına da büyük ilgi gösteriliyor. Turnuva için çevrimiçi elemelere 8 Nisan tarihinde başlandı. Turnuvanın büyük finali de 27-28 Mayıs tarihlerinde Wroclaw’da yapılacak.

Counter Strike hayranları için yeni bir turnuva girişimine başlayan NVIDIA, GEFORCE CUP 2017 için dünya genelinde birçok ülkeyi dahil ederek turnuva için startı verdi. Dört aşamalı olması planlanan GEFORCE CUP CS:GO turnuvasının ilk etabı çevrimiçi ön elemelerden oluşacak. Ön eleme etabı 8 Nisan’da başladı. 8 Nisan’dan itibaren katılımcı tüm ülkeler tarafından girişler açık hale getirildi. Ön eleme aşamasından sonra dört farklı grup maçından da galip gelen kullanıcılar ana turnuvada 30 bin dolarlık büyük ödül işin yarışacak. Bütün etapları geçen gruplar, 30 bin dolarlık büyük ödülü kazanmak için NVIDIA tarafından seçilen dünyanın en iyi CS:GO grupları ile mücadele edecek. Ödülü kazanmak için elemelerden başarılı çıkan grupların Fnatic Academy, Space Soldiers, Team Kinguin ve PENTA Sports adlı grupları yenmesi gerekiyor. CS:GO turnuvası, online olarak resmi NVIDIA Twitch kanallarından yayınlanacak. Kullanıcılar İngilizce, Almanca, Lehçe, İspanyolca, Türkçe, Fransızca, Arapça ve Rumence dillerinde yayın dinleyebilecek.

GEFORCE CUP CS:GO turnuvasının finalleri 27-28 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Turnuva finali ESPORT NOW 2017 dahilinde Wroclaw’da bulunan Centennial Hall’da gerçekleştirilecek. Turnuvayı izlemek ise tamamen ücretsiz.

Turnuva’da ödüle ulaşmak için yenilmesi gereken Space Soldiers takımı ise 2015 yılının ilk aylarında Türk oyuncular tarafından kuruldu. Ülkemiz takımının dünya genelinde büyük oyuncuları içinde barındırdığı biliniyor.