Bilgisayar USB’yi Görmüyor!

404 Hatası ve Çözüm Yolları

Laptop Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır?

Çinden alışveriş / Aynı Üründen Kaç Adet Alabilirim

Alışveriş 20 Mart, 01:32'de eklendi

Çinden alışveriş  Aynı Üründen Kaç Adet Alabilirim

Çinden alışveriş hakkında sizlere birçok bilgi ve konu paylaşımında bulundum. Artık hemen hemen kanunları ve karşılaşabileceğimiz şeyleri bu konular sayesinde öğrendiğimizi düşünüyorum. Aynı zamanda yurtdışı alışveriş yapanlar, çinden alışveriş yapmayı sevenlerin bir arada kaynaşabileceği ve indirimde olan ürünlerden, kaçırılmayacak fırsatlardan birbirlerini haberdar etmeleri için bir forum kurduk.

http://forum.bilgedefteri.net/ adresinden kurduğumuz foruma oluşabilir sorunlarınızı, şikayetlerinizi ve birbirinize yardımcı olabilecek konuları adres üzerinden paylaşabilirsiniz.

Çinden alışveriş / Aynı Üründen Kaç Adet Alabilirim çinden alışveriş

Çinden alışveriş / Aynı Üründen Kaç Adet Alabilirim

Hepimizin bildiği üzere 75 AVRO yurtdışı alışveriş limitimiz. 2016 gümrük limitinde bu fiyatlandırma konusunda herhangi bir değişiklik meydana gelmedi. Bu yıl içerisinde de hala aynı limit üzerinden alışveriş yapabiliriz. Çinden alışveriş yaparken bu limit konusu aslında çok hassas bir konu. Öncelikle sizlerde yanlış oluşan bir algı var, önce o algıyı öldürelim . Bir kargo paketinin değeri 75 AVRO’yu geçmeyecek. Bu paket içerisinde bir çok ürün olabilir bunda hiçbir sıkıntı yok. Yani demek istediğim ben aynı gün içerisinde değer 70 avro olan bir saat, değerli 60 avro olan bir tablet, değeri 50 avro olan gözlük alabilirim. Bunlar ayrı ayrı siparişlerdir ve ayrı ayrı paketleniyor ve hiçbir paketin değeri gördüğünüz gibi 75 AVRO’yu geçmiyor. Umarım bu konuyu artık kesin bir şekilde anlamışızdır.

 Şimdi diğer husus çinden alışveriş yaparken aynı üründen kaç adet alabilirim ?

Kanunda açık bir şekilde belirtmektedir. 75 AVRO’yu geçmeyen siparişlerin hiçbirinde ticari mahiyet gözetimi yapılmaz. Yani demek oluyor ki. 75 Avro’yu geçmeyecek şekilde ben 100 tane tek seferde kolye alabilirim. Ya da 75 Avro’yu geçmeyecek şekilde kargo muafiyetlerinden faydalanarak 150 tane yada 200 tane artık kaç adet alabiliyorsanız telefon kılıfı alabilirim. Çünkü toplam fiyatı 75 Avro’yu geçmiyor.

Ancak çok dikkat edilmesi gereken bir husus var. Eğer ki ürün değeri 76 Avro olursa muafiyetten faydalanılamaz ve ticari mahiyet kapsamında yargılanır sonuç olarak vergilerini ödemek zorunda kalırsınız.

Bu konu hakkında şimdilik diyeceklerim bu kadar. Bir sonraki paylaşımım çinden alışveriş’te ticari manada ürün getirmek başlıklı bir yazı olacak.

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...