Çinden alışveriş / Aynı Üründen Kaç Adet Alabilirim

Çinden alışveriş / Aynı Üründen Kaç Adet Alabilirim [object object] Çinden alışveriş / Aynı Üründen Kaç Adet Alabilirim online alisveris 400x250

Çinden alışveriş  Aynı Üründen Kaç Adet Alabilirim

Çinden alışveriş hakkında sizlere birçok bilgi ve konu paylaşımında bulundum. Artık hemen hemen kanunları ve karşılaşabileceğimiz şeyleri bu konular sayesinde öğrendiğimizi düşünüyorum. Aynı zamanda yurtdışı alışveriş yapanlar, çinden alışveriş yapmayı sevenlerin bir arada kaynaşabileceği ve indirimde olan ürünlerden, kaçırılmayacak fırsatlardan birbirlerini haberdar etmeleri için bir forum kurduk.

http://forum.bilgedefteri.net/ adresinden kurduğumuz foruma oluşabilir sorunlarınızı, şikayetlerinizi ve birbirinize yardımcı olabilecek konuları adres üzerinden paylaşabilirsiniz.

Çinden alışveriş / Aynı Üründen Kaç Adet Alabilirim [object object] Çinden alışveriş / Aynı Üründen Kaç Adet Alabilirim online alisveris 400x250

Çinden alışveriş / Aynı Üründen Kaç Adet Alabilirim

Hepimizin bildiği üzere 22 AVRO yurtdışı alışveriş limitimiz. 2019 yılı içerisinde 22 avro limit üzerinden alışveriş yapabiliriz. Çinden alışveriş yaparken bu limit konusu aslında çok hassas bir konu. Öncelikle sizlerde yanlış oluşan bir algı var, önce o algıyı öldürelim . Bir kargo paketinin değeri 22 AVRO’yu geçmeyecek. Bu paket içerisinde bir çok ürün olabilir bunda hiçbir sıkıntı yok. Yani demek istediğim ben aynı gün içerisinde değer 10 avro olan bir saat, değerli 7 avro olan bir tablet, değeri 5 avro olan gözlük alabilirim. Bunlar ayrı ayrı siparişlerdir ve ayrı ayrı paketleniyor ve hiçbir paketin değeri gördüğünüz gibi 22 AVRO’yu geçmiyor. Umarım bu konuyu artık kesin bir şekilde anlamışızdır.

Şimdi diğer husus çinden alışveriş yaparken aynı üründen kaç adet alabilirim ?

Kanunda açık bir şekilde belirtmektedir. 22 AVRO’yu geçmeyen siparişlerin hiçbirinde ticari mahiyet gözetimi yapılmaz. Yani demek oluyor ki. 22 Avro’yu geçmeyecek şekilde ben 100 tane tek seferde kolye alabilirim. Ya da 22 Avro’yu geçmeyecek şekilde kargo muafiyetlerinden faydalanarak 150 tane yada 200 tane artık kaç adet alabiliyorsanız telefon kılıfı alabilirim. Çünkü toplam fiyatı 22 Avro’yu geçmiyor.

Ancak çok dikkat edilmesi gereken bir husus var. Eğer ki ürün değeri 23 Avro olursa muafiyetten faydalanılamaz ve ticari mahiyet kapsamında yargılanır sonuç olarak vergilerini ödemek zorunda kalırsınız.

Bu konu hakkında şimdilik diyeceklerim bu kadar. Bir sonraki paylaşımım çinden alışveriş’te ticari manada ürün getirmek başlıklı bir yazı olacak.