LG G6 Çerçevesiz Ekran ve 6 GB RAM ile Geliyor

LG G6 Çerçevesiz Ekran ve 6 GB RAM ile Geliyor LG G6 Çerçevesiz Ekran ve 6 GB RAM ile Geliyor maze alpha

Xiaomi’nin başlattığı çerçevesiz ekran modasına Samsung’un ardından LG’de katıldı. Samsung Galaxy S8 modelinde gördüğümüz çerçevesiz ekran modelinin ardından LG G6’da da çerçevesiz ekran modellerinin görünmesi amiral gemi modelleri arasında çerçevesiz ekranların popüler olmaya başladığını gösteriyor.

Bundan daha öncelerde Xiaomi Mi tarafından kullanılan tamamen çerçevesiz ekranlı telefon modelleri akıllı telefonlar için büyük bir devrim niteliğindeydi. Ancak Xiaomi Mi Mix modelinde üst ve yan taraflarda çerçevesiz ekran telefonlarda yer alan ince şeridi de ortadan kaldırarak olayı bambaşka boyutlara getirdi. Sadece dış görüntüde değil aynı zamanda görüntü deneyiminde de kullanıcılara üst düzey kalite sunan Xiaomi Mi Mix, kullanıcılardan büyük beğeni kazandı. Ancak çerçevesiz ekranlı telefon modellerinin piyasada henüz yaygınlaşmaması, dünya çapında tanınan akıllı telefon üreticisi firmaların modellerinde bu tasarımı görmemizi engelliyor.

Ancak çerçevesiz akıllı telefon tasarımlarında dünya çapında hiçbir firmanın yapmadığı yeni gelişmeler Maze tarafından gerçekleştiriliyor. Adını geçtiğimiz aylarda duymaya başladığımız Maze’nin üreteceği Maze Alpha modeli çerçevesiz tasarımı sayesinde çerçevesiz ekran seven kullanıcıların beğenisini şimdiden toplamaya başladı.[ads2]

Akıllı telefon piyasasında yeni yeni görünmeye başlayan Maze’nin Alpha adlı telefonu hakkında ilk sızıntılar birkaç hafta önce ortaya çıkmıştı. Ancak yapılan sızıntılarda cihazın sadece teknik özellikleri ortaya çıkmıştı. Yeni yayınlanan bilgilerde Maze Alpha’nın teknik özellikleri doğrulandı. Yayınlanan teknik özelliklere göre Maze Alpha cihazı 6 inçlik FULL HD ekran ile gelecek. Gorilla Glass 4 teknolojisi ile korunan ekran tamamen çerçevesiz olarak piyasaya çıkacak. Güç ve performans olarak da kullanıcılara beklentilerini sunan telefon modeli 8 çekirdek işlemci ve farklı RAM seçenekleri ile piyasaya çıkacak. Cihazın 64 GB dahili bellek ile piyasaya çıkacak sürümünde 4 GB RAM bulunurken, 128 GB sürümünde 6 GB RAM seçeneği yer alacak.