Whatsapp Herkesten Silinen Mesajı Okuma

Woocommerce Ürün Ağırlığına Göre Kargo Hesaplama

ERROR: [junit:junit:4.12] Çözümü

Havuz Malzemeleri ve Havuz Kimyasalları

BTK’dan Periscope Açıklaması Geldi

İnternet 1 Nisan, 21:42'de eklendi 680 Görüntülenme

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından Periscope için çarpıcı açıklamalar geldi. Yapılan açıklamalarda Periscope uygulamasının resmi Twitter hesabı olan @periscopeco adlı hesabın Türkiye kullanıcılarına kapatıldığı belirtildi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, riskli içerikler olması halinde mahkeme kararı ile içeriklere engelleme koyabiliyor. BTK tarafından son yapılan açıklamalarda ise dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter üzerindeki Periscope’nin resmi Twitter hesabının Türk kullanıcılara kapatıldığı bildirildi.

Twitter’in kendi uygulaması olan Periscope’nin resmi Twitter sayfası @periscopeco adlı hesap, marka tecavüzü yapıldığı gerekçesi ile Türkiye kullanıcılarına tamamen kapatıldı. İstanbul 2. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi tarafından düzenlenen mahkeme sonrasında @periscopeco hesabı için erişim engellemesi kararı verildi. Hesap 31 Mart 2017 tarihinde resmen kapatıldı.

BTK tarafından açılan mahkeme sonucunda sadece Twitter’da yer alan @periscopeco hesabı değil aynı zamanda periscope.tv ve Google Play ve AppStore’da yer alan Periscope uygulaması da resmen engellendi. Erişimin engellenmesinin ardından boş durmayan Twitter ise uygulamanın adını ve erişim adreslerini değiştirdi.

BTK’dan Periscope Açıklaması Geldi

Erişim engellemesi gelmeden önce Periscope adlı uygulamanın resmi internet adresi periscope.tv’idi. Gelen erişim engellemesinden sonra ise uygulamanın internet sitesinin adı pscp.tv olarak değiştirildi. Ayrıca Google Play ve AppStore üzerinde Periscope adı ile hizmet veren uygulamanın adı da Scope olarak değiştirildi. Bu sayede gelen erişim engellemesinin de atlatılması planlanıyor.

BTK tarafından uygulanan erişim engellemesinin henüz neden getirildiği net bir şekilde belirtilmedi. Ancak gelen erişim engellemesi Twitter’ın uygulamanın erişim uzantılarını ve ismini değiştirerek de piyasaya sürmesini değiştirmedi. Kullanıcılar her ne kadar Periscope ya da Scope’nin uygulama bölümü ve internet sitelerine erişim sağlayabiliyor olsa da, Twitter üzerinde yer alan @periscopeco adresi Twitter tarafından değiştirilmedi ve kullanıcılar bu bölüme Türkiye üzerinden erişim sağlayamıyor.

Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
download udemy paid course for free
download xiomi firmware
Free Download WordPress Themes
free download udemy paid course
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...