Boykot Edilen N11’den 10 Kasım ile ilgili Açıklama Geldi

Boykot Edilen N11’den 10 Kasım ile ilgili Açıklama Geldi n11 den ulu onder m k ataturk e kustahlik h82632 6b0f4

Çin’de başlayarak tüm dünyaya yayılan 11 Kasım Dünya Bekarlar Günü yani halk arasında bilinen adıyla alışveriş çılgınlığına Türk alışveriş sitelerinden N11.com damga vurdu.

11 Kasım alışveriş çılgınlığına Türk alışveriş siteleri arasında belki de en çok önem veren alışveriş sitesidir. Daha önceki yıllarda rekor kıran N11 yine çılgın kuponlar ve kampanyalar ile kullanıcılarını karşıladı.

Ancak 11 Kasım alışveriş çılgınlığı ile ilgili olarak N11 üyelerine bir bildirim gönderdi ve ortalık karıştı.

İşte o bildirim

Boykot Edilen N11’den 10 Kasım ile ilgili Açıklama Geldi 2KhGx9 1024x342

N11 Rezaleti

10 Kasım 2018 tarihinde üyelerine gönderilen mobil bildirimde yer alan metinde -En Azından Sirenler Çalmayacak- söylemi üzerine sosyal medya karıştı. 10 Kasım ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK‘ü anma gününe gönderme yaptığı açıkça ortadaydı.

Ekşi Sözlük’te; fransız reklamcı jacques séguéla’nın sözü: “anneme reklamcı olduğumu söylemeyin… o beni bir genelevde piyanist sanıyor!” cümleleri ile başlayan bir boykot bildirimi yayınlandı.

Daha sonra büyük platformlar, Donanımhaber ve ekşi sözlük vb. sitelerde konular açılarak N11 boykot edilmeye başladı.

Boykot daha da büyüdü ve üyelikler silinmeye, mobil uygulamalar kaldırılmaya, verilen siparişler iptal edilmeye başladı.

N11 konu ile ilgili olarak bir özür metni yayınladı. İlk olarak Ekşi Sözlük’te paylaşılan metin ilerleyen saatlerde sosyal medya hesaplarında da paylaşıldı

İşte Özür Metni

değerli kamuoyuna,

bu gece saat 00:00’da uygulamamızdan atılan bildirimle ilgili açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.

öncelikle, şu an derin bir üzüntü yaşadığımızı tüm samimiyetimizle sizlerle paylaşmak isteriz.

gece yarısı rahatsızlık vermemek amacıyla sessiz modda gönderilen bildirim metnine, kampanya temamız olan “siren” kavramını konu etmek, aziz ata’mızın hatırasına sahip çıktığımız bu günde maalesef çok yanlış anlaşılmış ve yanlış yorumlanmıştır.

cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder atatürk’e ve onun ilkelerine bağlılığımız bizim en vazgeçilmez değerlerimizden biri iken, bu talihsiz durumla karşılaştığımız için oldukça üzgünüz. bu yanlış anlaşılmaya mahal veren bildirimden dolayı içtenlikle özür dileriz.

n11.com