Blackberry Mercury Modeli QWERTY Klavye İle Mi Geliyor?

Blackberry Mercury Modeli QWERTY Klavye İle Mi Geliyor? Blackberry Mercury Modeli QWERTY Klavye İle Mi Geliyor? 6CP8jDrZhiHueL9LkFNFiY 970 80

Kanada merkezli telekomünikasyon ve kablosuz cihaz üreticisi Blackberry’den telefon üzerinde klasik klavye sevenler için yeni bir model mi geliyor? Detaylar haberimizde.

Blackberry Mercury son zamanların en merak edilen modellerinden biri. Şirketin eski tarzını andıran bir modelin piyasaya sürüleceği iddiaları gündemi bir hayli fazla meşgul ediyor. Özellikle Mercury modeline ait özellikler üzerinde konuşuluyor. peki, Blackberry Mercury QWERTY klavye ile birlikte mi gelecek?

DTEK50 ve DTEK60’ın ardından Blackberry Mercury modeli üzerinde çalışan şirketin klasik tarzına uygun bir şekilde klavye ile birlikte satışa sunacağı söyleniyor.

Çin’de Twitter’a benzeyen bir sosyal ağ platformu olarak bilinen Weibo üzerinden bazı görüntüler sızdırıldı ve görüntülerde Mercury’e ait bazı detaylar yer alıyordu. İlk bakışta anlaşılanlar farklı bir ahize şekli, Android’i çalıştırması ve QWERTY klavyesi olmuştu.

blackberry-mercury-android-phone-840x562 Blackberry Mercury Modeli QWERTY Klavye İle Mi Geliyor? Blackberry Mercury Modeli QWERTY Klavye İle Mi Geliyor? BlackBerry Mercury Android phone 840x562

Aslına bakılırsa bu bilgiler önceden paylaşılanlardan çokta farklı değil. Zira yaz aylarının başında Blackberry’nin ahize planlarına dair haberler çıkmaya başlamıştı ve GSMArena tarafından yapılan açıklamada bunu doğrular nitelikteydi.

Telefonda yer alacağı düşünülen özellikler bakımından şu ana dek ortaya atılan iddialara göz attığımızda 4.5 inç büyüklüğünde bir ekran ve 2.0 GHz Qualcomm CPU görüyoruz. Ayrıca 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanı da muhtemel özellikler arasında yer alıyor.

Resmi açıklamalar henüz şirket cephesinden gelmiş değil, dolayısıyla tüm bunları bir olasılık olarak kabul etmek gerekiyor. Yine de klasik bir fiziksel Blackberry klavyesinden hoşlananlar için bu modelin son şans olarak görülmesi gerektiğinden bahsediliyor.

Fotoğraflar ve sızdırılan bilgiler Blackberry Mercury hakkında daha fazla bilgiye sahip olmamıza yardım ediyor diyebiliriz, yine de saygın kaynaklardan son tasarıma dair net bilgiler gelmediği sürece fazla bir beklenti içerisine girmemek en iyisi. Bakalım şirket cephesinden ne zaman beklenen açıklama yapılacak?

 

Kaynak:Techradar.com