Bilgisayar USB’yi Görmüyor!

bilgisayar usbyi görmüyor Bilgisayar USB’yi Görmüyor! Bilgisayar USByi G  rm  yor

Bilgisayar usbyi görmüyor sorunu aslında başlı başına bir karmaşadır. Bu sorunun kaynağı hemen her şey olabilir. Bu sorunu çözmenin tek yolu deneme yanılma ile aşağıda anlattığım adımları uygulamaktır.

 

Bilgisayar Usbyi Görmüyor ÇÖZÜMÜ

Bilgisayar USB’yi görmüyor diyoruz. Ancak USB kelimesinden kastımız nedir ? Herhangi bir Flash Disk’i mi görmüyor, hafıza kartını mı görmüyor, telefonumu görmüyor ya da harici hard diskimi görmüyor. Çünkü bunların hepsinin farklı farklı nedeni olabilir. Ancak olayı genel olarak ele alacak olursak;

Tüm hatalarda her şeyden önce Bilgisayarınızın USB portunu kontrol edin. İçerisine pislik girmiş olabilir temizleyin, diğer USB Portlarında deneyin ve daha sonra aşağıdaki adımlara geçin.

Bilgisayar Flash Disk’i görmüyor;

  1. Flash Belleğiniz farklı bir dosya formatında olabilir ya da dosya formatı bozulmuş olabilir. Flash’ı taktınız. Flash’ın adı falan Bilgisayarım’da görünüyor ancak içerisindeki dosyaları göremiyorsanız; Flash belleği biçimlendirmeye çalışın çünkü dosya formatı bozulmuş olabilir.
  2. Flash Belleği takıyorsunuz, bilgisayarda USB tanıma sesi geliyor ancak Bilgisayarım’a girdiğiniz de Flash Bellek görünmüyorsa dosya sistemi bozulmuş ve Windows tarafından tanımlanmıyorsa bu hatayı alırsınız. Bilgisayarın arama kısmına ya da Çalıştır kısmına diskmgmt.msc  yazın ve gelen programı açın buradan flash belleğinizi bulun ve buradan biçimlendirin.
  3. Flash Belleğin içerisi dolu ancak bilgisayarımdan girdiğinizde Flash belleğinizin içi boş görünüyorsa; Flash Bellek Dolu Ama Boş Görünüyor yazımızı okuyun (Tıkla ve Yazıyı Oku)

Bilgisayar Telefonu Görmüyor;

Bu durumda telefonunuzun Driver dosyaları eksik ya da hiç yüklenmemiş olabilir. Google üzerinden arama yaparak Telefonunuzun yazılımını indirin ve kurun sorun düzelecektir.

Bilgisayar Harici Hard Diski Görmüyor;

Bu sorun genelde 2 olaydan kaynaklanmaktadır. Uzun ve özensiz kullanımdan dolayı USB kablosunda kopmalar olabiliyor, bu yüzden Bilgisayar Harici Hard Disk’i okuyamıyor. Farklı bir USB kablosu ile deneyiniz. Diğer bir neden ise dosya sistemi bozulması olabilir bu durumda biçimlendirmeniz gerekebilir.

Ayrıca; Harici hard diskler genelde bir Disk kutusu içerisindedir. Eğer harici hard disk düştü ve bu düşmeden sonra bilgisayar harici hard diski görmüyor ise, Harici Hard Disk’in kutusunu açınız. Çünkü harici hard disklerin çoğu kutularına soketler ile bağlanmaktadır. Düşmeden sonra soketten çıkmış olabilir ya da soketin bacaklarından birinde lehim kopması olabilir. Aşağıdaki fotoğraflarda bahsettiğim soketleri kırmızı ile boyadım.

Bilgisayar Harici Hard Diski Görmüyor bilgisayar usbyi görmüyor Bilgisayar USB’yi Görmüyor! bilgedefteri bilgisayar harici hard diski g  rm  yor

Bilgisayar Harici Hard Diski Görmüyor

Bilgisayar usbyi görmüyor makalemizde elimden geldiği kadar tüm olayları anlatmaya çalıştım. Çözüm bulduysanız lütfen yorum yapın ve diğer arkadaşlara da yardımcı olun.

Eğer hala sorunlarınız devam ediyor ise FORUM’a yazın.