Avrupa Ücretsiz İnternetle Buluşuyor!

avrupa Ücretsiz İnternetle buluşuyor! Avrupa Ücretsiz İnternetle Buluşuyor! 135939008753268

Avrupa Birliği son günlerde farklı bir projeyle ilgileniyor. 5G hakkında yeni fikirler üzerinde duran birliğin kıtayla ilgili yapacağı yenilikler arasında ücretsiz internet kullanımı da bulunuyor.

5G teknolojisi gittikçe daha çok konuşulan konular arasında yer alırken Avrupa Birliği de bu kervana katılmaya hazırlanıyor. Teknoloji ve dijital alanda ilerletmeyi düşündüğü projeleri olan birlik 5G teknolojisi ile yakından ilgileniyor.

Şimdiye dek detaylar hakkında çok fazla şey bilinmiyordu ancak Avrupa Birliği cephesinden ilk açıklamalar nihayet gelmeye başladı. AB Komisyon Başkanlığı görevini yürüten Jean-Claude Juncker Avrupa kıtasındaki internet kullanımına ilişkin yapılacaklar hakkında bilgi verdi.

5G ile ilgili projelerin artması Avrupa Birliğini de yakından ilgilendiriyordu. Durumu değerlendiren yetkililer 5G sürecine yönelik projeleri başlatmaya hazırlanıyor.

maxresdefault avrupa Ücretsiz İnternetle buluşuyor! Avrupa Ücretsiz İnternetle Buluşuyor! maxresdefault 4 1024x678

Açıklamada Avrupa Birliğine bağlı ülkelerde 5G ağları için çalışmaların sürdürüldüğü, önümüzdeki 9 yıllık süreçte mobil ağların tamamlanmasının amaçlandığının altı çizilirken, veri alışverişlerine yönelik bilgilendirme de yapıldı.

Avrupa Birliğine üye ülkelerdeki ücretsiz dolaşım hakkı bir süre önce çalışmalar kapsamından çıkarılmıştı. Ancak konuya yakından ilgisini sürdüren birliğin dolaşım ücretlerine yönelik bir hamle yapması bekleniyor. Bunun sonucunda ise kıtanın hücresel veri kullanımı olmadan interneti kullanma hakkı ortaya çıkabileceği konuşuluyor.

Konuyla ilgili yapılan haberin detaylarında Avrupa Birliğinin yürüttüğü çalışmalar kapsamında yakın gelecekte birliğe üye olan ülkelerdeki ücretsiz kablosuz internet hakkına dair yenilikler yapılacağı, W-Fi hizmetinin bu şekilde sunulması yer alıyor. Tarihler ise 2020 yılını gösteriyor.

İnternet kullanımında sıkıntı yaşayan küçük kasaba ve yerleşim merkezlerindeki bireylere yönelik bir adım olacağı belirtilen çalışmanın sorunları gidermesi amaçlanıyor.

İnternet ağları gün geçtikçe genişlerken ve kullanımı da hızla artarken Avrupa Birliğinin teknoloji kapsamında bu tür projeleri başlatmasının iyi bir sonuç getireceği düşünülüyor.