Asus ZenFone 3’ün Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

asus zenfone 3'ün tanıtım tarihi belli oldu! Asus ZenFone 3’ün Tanıtım Tarihi Belli Oldu! asus zenfone 3 2

Son zamanlarda sonucu merakla beklenen konular arasında Asus ZenFone 3 serisinin ne zaman çıkacağı vardı ve nihayet telefonların çıkış tarihi netleşti. Peki telefon serisinin ilk modelleri neler olacak?

Giriş ve orta segment akıllı telefonlarda iddialı stratejisini sürdüren  Asus, ZenFone serisi ile bu alandaki başarısını kanıtlamıştı. Ancak şirket, bir yıldan fazla bir zaman geçmesine rağmen söz konusu akıllı telefon modellerini yenileme yoluna gitmedi.

Dikkat çeken ZenFone 2 modeli geçtiğimiz ocak ayında düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) tanıtılmıştı ve bir ilke imza atılarak 4 GM RAM kullanılan modelle alanında yükselmiş ve adından söz ettirmeyi başarmıştı. Durum böyle olunca ZenFone 3 serisinin nasıl olacağı da bir hayli merak ediliyor. Asus şirketinin CEO’su olan Jerry Shen ise firma tarafından 30 Mayıs’ta düzenlenmesi planlanan “Zenvolution” adlı etkinlik hakkında konuştu.

Asus ZenFone 3'ün Tanıtım Tarihi Belli Oldu! asus zenfone 3'ün tanıtım tarihi belli oldu! Asus ZenFone 3’ün Tanıtım Tarihi Belli Oldu! 35448492

Asus ZenFone 3’ün Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

Jerry Shen yaptığı açıklamada, Haziran ayı ile birlikte Asus firmasının ZenFone 3 isimli akıllı telefonları ile yeniden piyasaya dönüş yapacağını söyledi. Ayrıca şirketin ilk kez 3 modelle orta segmentte yerini alacağını da sözlerine ekledi.

Tüm bu yaşananlardan sonra ZenFone 3 akıllı telefon serisinin ne gibi teknik özelliklere sahip olacağı merak konusu. Elbette bu konuda ortalıkta dolaşan haberlerde mevcut. Bunlardan birisi parmak izi tarayıcısının ve USB Type-C girişinin seride bulunacağı yönünde. Ek olarak telefonlara Qualcomm tarafından işlemci desteğinin verileceği söyleniyor.[ads1]

Jerry Shen yaptığı açıklamanın devamında mobil ürünlerde kullanılan işlemcilerin %90’ının Qualcomm, %10’unun ise MediaTek tarafından sağlanacağını belirtti.

Asus firmasının uzun zamandır beklenen ZenFone akıllı telefon serisiyle ilgili hamlesinin ardından birkaç yenilik daha yaşanacak.  30 Mayıs’ta düzenlenecek etkinlikte ZenPad isimli bir tabletin ve Zenbook isimli bir dizüstü bilgisayarında tanıtılması bekleniyor. Asus firmasından beklenen bir diğer sürpriz atak ise ZenVR adlı sanal gerçeklik başlığının duyurusu.