Asus Yeni Bilgisayarını Tanıttı

Asus Yeni Bilgisayarını Tanıttı Asus Yeni Bilgisayarını Tanıttı G11 and Oculus

Bilgisayar sektörü teknolojinin gelişmesi ile çok ilerledi ve artık daha gerçekçi deneyimlerin yaşanabileceği bilgisayarlar üretilmeye başlandı. Özellikle sanal gerçeklik gözlükleriyle uyumlu videoların da video sitelerinde yerini almasıyla, ekran bakımından bu gelişmeleri destekleyecek bilgisayarlara ihtiyaç duyulmaya başlandı. Asus da bu amacı gerçekleştirebilmek için sanal gerçekliği iliklerimize kadar hissedebileceğimiz bir bilgisayar üreteceğini duyurdu. Ortaya çıktığından beri sektörde heyecanla beklenmeye başlanan Oculus Rift sanal gözlüğü, birçok tüketiciye dağıtılmaya başlandı. Bu da Asus’u sanal gerçeklikten verim alabilmek için bilgisayar üretmeye itti.

Asus bilgisayar sektörünün en iyi markalarından biri ve gün geçtikçe daha iyi bilgisayarlar üretmeye devam ediyor. Son zamanlarda en çok dikkat çeken sanal gerçeklik gözlüklerinden biri olan Oculus Rift, ortaya çıktıktan sonra birçok rakiple karşılaştı ancak arkasına aldığı Facebook desteği sayesinde gerçekten gümbür gümbür gelmeyi başardı. Özellikle sanal gerçeklik konusunda seviye atlatacak olan bahsedilen Rift, sanal gerçeklikten verim alabilmek için üretilmiş gibi gözüküyor. Bu gerçeklikten nasibinizi alabilmek içinse PC donanımlarınızın yeterince iyi olması gerekiyor. En az GTX970 ekran kartı isteyen bu gerçekliğe, Asus Republic of Gamers (ROG) ürünlerini tanıtarak cevap vermiş oldu. Üretilen bu yeni cihazlar iki parti halinde verilecek. ROG G11CD ve ROG G20CB adlarını taşıyan bu yeni cihazlar, Oculus Rift’in sunacağı sanal gerçekliği sonuna kadar yaşatacak.[ads2]

Asus Yeni Bilgisayarını Tanıttı Asus Yeni Bilgisayarını Tanıttı Asus Yeni Bilgisayarını Tanıttı G11 and Oculus

Asus Yeni Bilgisayarını Tanıttı

Birçok yeni özellik ile geliştirilmiş olan bu iki cihaz, Oculus Rift sahiplerine indirimli bir şekilde satılacak. Intel Core i7 6700 işlemci, 1TB SATA HDD,256GB SSD ve Nvidia GeForce GTX 980 4GB ekran kartı sayesinde sanal gerçekliği hissettirecek olan Asus ROG G20CB modeli yıl içerisinde Türkiye’de olacak. Ancak bu bilgisayarın fiyatı henüz bilinmemekte.