Bilgisayar CD’yi Okumuyor Sorununa Çözüm

Ubuntu ‘’.deb’’ Uzantılı Dosyalar Yükleme Sorunu

Windows 10 Misafir Girişi Yetki Sorunları

Photoshop RAM Kullanımını Değiştirme

ASELSAN’dan 5G İçin Yeni Adımlar!

Teknoloji 5 Aralık 2016
927 Okundu

Aselsan cephesinden yapılan açıklamada 5G için yeni imzaların atıldığı belirtildi. Önümüzdeki süreçte Aselsan ve KEYSIGHT Technologies 5G gelişmiş geniş bant mobil haberleşme teknolojileri konusunda birlikte çalışacak.

Aselsan Genel Müdür Yardımcılığını yapan Yavuz Bayız ve İsmet Atalar’ın bulunduğu imza töreninde KEYSIGHT Technologies Sorumlu Teknik Başkanı (CTO) Jay Alexander ve Avrupa Genel Müdürü Benoit Neel’da yer aldı.

Yüksek hızlı geniş bant kablosuz milimetre dalga haberleşme teknolojileri açısından iki önemli isim arasında sağlanan anlaşma ile gelecek için önemli adımların atıldığı belirtiliyor.

Aselsan ve KEYSIGHT Technologies işbirliği ile bir test ortamı oluşturulacak. Daha sonra her bir cep telefonunu takip edebilme kapasitesine sahip yüksek frekanslı huzmeler aracılığıyla gelecek için önemli teknolojiler arasında gösterilen 5G için gereken çok yüksek veri hızlarına ulaşılabilecek. İki şirketin ortak çalışmasının 2016 bitmeden önce görücüye çıkması planlanıyor.

etikilkeler ASELSAN'dan 5G İçin Yeni Adımlar!

ASELSAN Teknoloji ve Strateji Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı İsmet Atalar konuyla ilgili yaptığı açıklamada Aselsan’ın bu ortak çalışma içerisinde yer almasından duydukları memnuniyeti dile getirdi. Böylelikle ilerleyen zamanlarda 5G için çalışmaların hızlanacağını beklediklerinin de altını çizdi.

Taraflardan biri olan KEYSIGHT Technologies projeye yardımlarda bulunacak. Bunlardan bir tanesi Türkiye’deki Çözüm Ortağı ve Yetkili Servis Merkezi olan Spark Ölçüm Teknolojileri A.Ş tarafından gerçekleştirilecek. Özellikle teknik, lojistik ve bakımonarım desteği anlamında önemli katkılar yapılacak.

Aselsan gerek yurt içinde gerekse yurt dışında ülkemizi en iyi şekilde temsil eden isimlerin başında geliyor. 1975 yılında Türk silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacı olan haberleşme cihazlarını üretmesi için kurulan firma Elektronik, Savunma ve Yazılım alanlarında önemli projelere imza attı. Hem müşteri hem ürün yelpazesini sürekli olarak genişleten Aselsan entegre Elektronik Sanayi Kuruluşu olarak dikkat çekiyor.

Yazar Hakkında
Profili Görüntüle

Sosyal Hizmetler öğrencisiyim. Teknoloji alanında uzun zamandır haber editörlüğü ile ilgileniyorum. Yazıların okuyucu adına faydalı olması için elimden geleni yapıyorum.

Benzer İçerikler

İphone 8 Ne Zaman Çıkacak ?

Bluetooth Mouse Bağlantı Sorunu

Yorumlar
Yukarı Çık
Sayfa da113 sorgu var. 0,961 saniyede yüklendi.