Boykot Edilen N11’den 10 Kasım ile ilgili Açıklama Geldi

TeamGram Nedir / TeamGram ile Satış Yapma

Ufo Mu Yağlı Radyatör Mü ?

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır

Artık İnstagram İnternetsiz Kullanılabilecek

İnternet, Mobil 22 Nisan 2017
13455 Okundu

Mark Zuckerberg, geçtiğimiz günlerde düzenlenen F8 geliştirici konferansında ünlü sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram hakkında kullanıcıların ilgisini çekecek açıklamalar yaptı. Yapılan açıklamalara göre birkaç hafta içerisinde Instagram’a çevrimdışı mod özelliği gelecek. Gelen bu özellik sayesinde kullanıcılar Instagram’ı interneti olmasa da kullanabilecek.

Artık internetsiz instagram Kullanılabilecek

F8 geliştirici konferansının ilk gününde konuşma yapan Mark Zuckerberg, sahibi olduğu Instagram hakkında kullanıcıların dikkatini çekecek açıklamalar yaptı. Zurkerberg’in yaptığı açıklamalara göre önümüzdeki günlerde Instagram’a çevrimdışı özelliği gelecek. Gelen bu özellikle birlikte kullanıcılar artık Instagram’ı interieti olmasa dahi kullanabilecek. Bilindiği gibi Instagram’da internet olmasa dahi mevcut sayfada internet varken yüklenen içerikler görünse de, kullanıcılar farklı işlemler yapamıyordu. Bu yeni gelen özellik sayesinde kullanıcılar sadece mevcut sayfayı görüntülemekle kalmayacak, aynı zamanda çeşitli işlemleri de gerçekleştirebilecek. İnterneti olmayan kullanıcılar da artık Instagram’da gördüğü içerikleri beğenip yorum yapabilecek. İnternet yokken yapılan tüm işlemler sistem arayüzüne kaydedilecek ve telefonunuza internet bağlandığı zaman sisteme aktarılacak.

Facebook grubu tarafından yapılan bu yeni güncelleme Instagram’ın tüm dünyada daha da yaygınlaşmasını sağlamak için hazırlandı. Gelişmekte olan dünya piyasalarında yayılma politikası kapsamında Instagram’ın çeşitli çalışmalar yürüttüğü biliniyor. Her pazarda aktifliğini korumak isteyen Instagram, internet hızı diğer ülkeler kadar hızlı olmayan ülkeler için çevrimdışı mod özelliğini ayarladı. Bu sayede kullanıcılar da internet hızı yavaş olsa dahi sosyal medyayı kesintisiz şekilde kullanabilecek.

600 milyondan daha fazla aktif kullanıcı sayısına sahip olan Instagram’a gelecek yeni çevrimdışı özellik modu şimdilik sadece Android cihazlar için beta olarak yayınlanacak. Beta testlerinden sonra kullanıcılardan alınan olumlu ve olumsuz geri bildirimler ışığında geliştirilecek olan uygulama, bundan sonra tüm dünya genelinde aktif hale getirilecek. Beta sürümünün önümüzdeki haftalarda yayına girmesi bekleniyor.

Yazar Hakkında

3 yıldır teknoloji ve haber siteleri için gerek ilgi çekici gerekse gündemden haber yazıları yazıyorum.

Benzer İçerikler
Yorumlar
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...