Yurtdışı Alışverişlerde Tüm Vergi Muafiyetleri Kaldırıldı

Whatsapp Herkesten Silinen Mesajı Okuma

Woocommerce Ürün Ağırlığına Göre Kargo Hesaplama

ERROR: [junit:junit:4.12] Çözümü

Apple’dan Tüm Cihazları Kablosuz Şarj Eden AirPods Patenti Geldi

Teknoloji 10 Nisan, 23:32'de eklendi 663 Görüntülenme

Geçtiğimiz yıl Apple, iPhone 7 serisinin tanıtımı ile birlikte yeni bir teknolojiye de geçiş yapmıştı. Tamamen kablosuz kulaklık sistemi olan AirPods’da iPhone 7 ile birlikte tanıtıldı. İlk bakışta sadece kablosuz kulaklık olarak görülen bu kulaklıklar aslında Apple’nin kablosuz devrimine geçişi niteliğinde. 2016’nın sonunda piyasaya çıkan AirPods’lar görünüşe göre yeni iPhone serisi ile birlikte büyük değişikliklere uğrayacak.

Kabloların kulaklık ve şarj aletlerinde engel olduğunu düşünen Apple, yeni ürettiği sistemlerde kablo fazlalığını tamamen kaldırmak için çalışmalar yapıyor. Kaliforniya’nın Cupertino merkezli şirketin aldığı patentle birlikte AirPods artık sadece kablosuz kulaklık değil, aynı zamanda kablosuz şarj hizmeti de sunacak. AirPods’da yapılacak olan düzenlemelerle birlikte AirPods’un şarj kutusu piyasadaki tüm Apple cihazları için kablosuz şarj istasyonu görevi görecek. Bu yeni sistem sayesinde sadece Apple Watch cihazları değil aynı zamanda iPhone, iPod, iPad ve en ilginci MacBook cihazları bile kablosuz olarak şarj edilebilecek. Kablosuz şarj cihazının üzerine MacBook’u yerleştirmek biraz saçma gelse de, cihazın MacBook’a optimize edilmesi de bekleniyor.

Apple’nin aldığı yeni kablosuz şarj patenti çizimlerine bakılacak olursa, oldukça işlevsel görünüyor. Gelecekte bütün cihazların kablosuz teknoloji ile şarj edilebileceği düşünülürken, farklı cihazlara farklı kablosuz şarj aletlerinin taşınması zorunluluğu büyük bir sorun olabilir. Bu yüzden kablosuz şarj özelliğine sahip bu yeni AirPods hem tüm Apple cihazlarını şarj edebilecek hem de kablosuz AirPods kulaklıklarını taşımaya yardımcı olacak.

Apple yakın tarihte kablosuz şarj istasyonu AirPods için patent almış olsa da bu patentin gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceği bilinmiyor. Bu zamana kadar Apple ve çeşitli firmalar tarafından birçok patent alınmış ancak bu patentlerin birçoğu hayata geçirilmemişti. Tasarlanan birçok patent gerek kullanımda sunulan dezavantajlar gerekse fazla maliyetler nedeniyle iptal ediliyordu. Apple’nin bu yeni tasarımının raflarda yerini alıp alamayacağı ise henüz bilinmiyor.

Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
udemy free download
download coolpad firmware
Download WordPress Themes
free download udemy paid course
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...