Apple’dan GSM Operatörü Olacakları Yönündeki İddialara Yanıt Geldi

Apple'dan GSM Operatörü Olacakları Yönündeki İddialara Yanıt Geldi Apple’dan GSM Operatörü Olacakları Yönündeki İddialara Yanıt Geldi apple timcook

Her geçen gün şirketlerinden yeni ürün açıklaması gelirken Apple cephesinde de ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak gelen açıklamalar şirketin GSM Operatörlüğüyle ilgili planları hakkında oldu. Apple’da CEO’luk görevini üstlenen Tim Cook ise konuyla ilgili iddialara cevap verdi.

Bilindiği gibi teknoloji alanında üretimler gerçekleştiren pek çok şirket, farklı alanlar üzerinde de projeler üretmeye devam ediyor. Başlıca sayabileceğimiz isimler arasında Google, Facebook ve Samsung bulunuyor. Apple’ın da onlardan geri kalmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Daha önce attıkları adımlar ile sürücüsüz otomobil teknolojisi ve mobil ödeme sistemleri gibi konularla gündeme gelmeyi başarmışlardı.

Apple'dan GSM Operatörü Olacakları Yönündeki İddialara Yanıt Geldi Apple'dan GSM Operatörü Olacakları Yönündeki İddialara Yanıt Geldi Apple’dan GSM Operatörü Olacakları Yönündeki İddialara Yanıt Geldi tim cook apple

Apple’dan GSM Operatörü Olacakları Yönündeki İddialara Yanıt Geldi

Zaman geçtikçe yenilenen alanlar, şirketler için değişik projeleri de beraberinde getiriyor. Apple’ın bundan sonraki hamlesinin GSM operatörlüğü olacağı konusunda ortalıkta birçok söylenti dolaşıyordu. İddialar GSM alanındaki rekabete ortak olmayı planladıkları yönündeydi. Apple konuya açıklık getirmek istemiş olacak ki CEO’su Tim Cook tarafından Amsterdam’da katılacakları Startup Festivali öncesinde açıklamalar geldi.

Tim Cook, Sanal Mobil Ağ Operatörlüğü konusunda ileri boyutta bir çalışmalarının olmadığını, bundan önceki süreçte AT&T, O2, Orange, T-Mobile gibi isimlerle işbirliği yaptıklarını söyledi. Festival öncesi iddiaları yanıtlayan Cook ayrıca, hem kendisinin hem de Apple’ın bu yönde bir hazırlıklarının olmadığını dolayısıyla da girişimde bulunmayı düşünmediklerini söyledi. [ads1]Gündemlerinde GSM operatörü olmak gibi bir konunun yer almadığını sözlerine ekleyen Tim Cook, böyle bir girişime sıcak bakmadığını da dile getirdi.

Açıklamalara bakacak olursak Apple bundan sonraki günlerde GSM Operatörlüğü hakkında bir hazırlık içine girmeyecek. Zaten birçok alanda yeni ürünler geliştirmeyi sürdüren şirketin böyle bir çalışmada bulunmak istememesi, şu an için mantıklı görünüyor. Rekabetin sürekli arttığı piyasada neler olacağını ise bekleyip göreceğiz.