Apple Uygulamaları Siliyor!

apple uygulamaları siliyor! Apple Uygulamaları Siliyor! c4159935dfe9b7877914a302ee60c4c5

Apple son zamanlarda gerçekleştirdiği yeniliklerle birçok soruna çözüm bulmayı hedefliyor. Güvenlik konusuna el atan şirketin bir sonraki hamlesi kullanılmayan uygulamaları kaldırmakla ilgili oldu.
Apple firması FBI ile yaşadığı sıkıntılı zamanların ardından güvenlik konusuna daha fazla önem vermeye başladı. Hackerların sürekli olarak siber saldırılar düzenlemesi ile de gündeme gelen güvenlik mevzusu firmaların öncelikleri arasında yer alıyor. Apple‘da bu anlamda “İstatistik Tekniği” adlı bir uygulamayı hayata geçirmeye hazırlanıyor. Böylelikle kullanıcıların özel verileri koruma altında olacak.
Apple‘ın bir diğer düşüncesi de artık tercih edilmeyen uygulamaları tamamen kaldırmak üzerineydi. İlk olarak iOS 10 ile bunu gerçekleştirmeye başlayan şirket önceliği Game Center uygulamasına verdi. Game Center kullanılmayan uygulamalar arasında yer alıyordu ve bu yüzden gerekli görülmeyerek kaldırıldı.

Apple Uygulamaları Siliyor! apple uygulamaları siliyor! Apple Uygulamaları Siliyor! shot x

Apple Uygulamaları Siliyor!

Gün geçtikçe yaşanan gelişmeler oyun alanında da hızlı bir ilerlemeye sahne oluyor. Özellikle akıllı telefonlar ile hayatımıza dahil olan mobil oyunlar herkesin tercih ettiği uygulamalar arasında çoktan yerini almış durumda. Hal böyle olunca piyasa da fazlasıyla kalabalıklaştı.

Game Center, Apple‘ın oyunların merkezi olması amacıyla kurulmuş bir servisiydi. iOS 7 zamanında tasarımı değiştirildi, ardından tamamen kaldırılması gündeme gelmeye başladı. Her ne kadar bazı durumlar bu uygulamanın kaldırılmasına mani olsa da Apple son kararını verdi. iOS 10 son sürümüyle geldiğinde içinde Game Center‘ın olmayacak.

[ads1]Apple bugünlerde WWDC 2016 etkinliği ile meşguldü. Kullanıcıların merakla beklediği yenilikler iOS 10 ile beraber tanıtılmaya başlandı. 3D Touch özelliği, yüz tanıma ile kişiye özel fotoğraf galerisi oluşturma, yolculuğunuzun uzunluğu tahmin edebilen akıllı Apple haritalar şirketin geliştirdiği özellikler arasında yer alıyor. iOS 10 sonbahardan itibaren iPad Air, iPad Pro, iPhone 5 ve daha üstü modellere ücretsiz yazılım güncellemesi olarak eklenecek.[ads2]