Apple Pay Bir Ülkede Daha Aktif Oldu!

Apple Pay Bir Ülkede Daha Aktif Oldu! Apple Pay Apple Pay Bir Ülkede Daha Aktif Oldu! apple pay p2p

Apple’ın çözüm ortağı olan ve güvenli ödeme sistemlerinden bir tanesi olan Apple Pay bir ülkede daha aktif hale gelerek insanlara yararlı bir şekilde hizmetini vermeye devam ediyor. İlk olarak Amerika’da aktif hale getirilen Apple Pay daha sonra İngiltere üzerinde ve Kanada, Avustralya üzerinde aktif hale getirilmişti. Peki ya şimdi hangi ülkede aktif hale geldi?

Apple Pay Bir Ülkede Daha Aktif Oldu!

Apple tarafından yönetilen Apple Pay sayesinde insanlar güvenli bir şekilde mağazalardan ödeme yapabiliyorlar. Ülkemizde henüz aktif olmayan sistem yavaş yavaş tüm ülkelere dağıtılmaya başlandı. Apple Pay son olarak Çin üzerinde aktif hale getirildi ve bir çok kullanıcı hemen sistemi test ederek işlemlerini yaptı. Güvenli bir ödeme sistemi olan Apple Pay, Çin üzerinde aktif hale getirilmiş oldu.

Apple Pay Bir Ülkede Daha Aktif Oldu! Apple Pay Apple Pay Bir Ülkede Daha Aktif Oldu! apple pay p2p 300x200

Apple Pay Bir Ülkede Daha Aktif Oldu!

Apple’ın ödeme sistemlerinden bir tanesi olan Apple Pay bizim ülkemize zaman gelecek henüz bilinmese de Çin üzerinde büyük bir popülariteye sahip oldu. Henüz tam anlamıyla tüm ödeme sistemlerini desteklemese de Çinli vatandaşlar Apple Pay’a yoğun bir ilgi gösterdi.[ads2] Apple Pay’ın en güzel özelliklerinden bir tanesi de; ”Touch ID ile ödeme”. Evet, Touch ID ödeme sistemiyle temassız bir şekilde tüm mağazalardan ödemenizi yapabilirsiniz. Örneğin; ”Parmak izi okuyucu olan Touch ID‘e parmak izinizi okutuyorsunuz ve dilediğiniz mağazadan parmak izinizle alışverişinizi yapmış oluyorsunuz.” Apple Pay’ın ülkemize ne zaman geleceği ve hangi ödeme sistemlerini destekleyeceği henüz belli değil.