Netflix 139 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Soy Ağacı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Motosiklet Nasıl Kullanılır?

Araç Muayenelerinde Egzoz Emisyon Ölçümü Olmaması Ağır Kusur Sayılmayacak

Apple TV Nedir? Nasıl Kullanılır?

Teknoloji 14 Mayıs, 13:13'de eklendi

Apple ürettiği tüm teknoloji ürünleri ile gündem konusu olmayı başarıyor. İletişim alanında yaptığı yeniliklerin yanı sıra şimdi de TV sektöründe liderlik kurmayı hedefliyor. Apple TV kullanımı ile oldukça kolay bir yapıya sahip, üstelik tüm Apple cihazları ile uyumlu bir şekilde çalışabiliyor.

Apple TV Nedir?

Bu teknoloji ürünü ismine bakıldığında akla gelenin aksine bir televizyon değil bir kutu olarak karşımıza çıkıyor. Televizyonlarda kullanılan receiver gibi kullanılan ancak receiverdan oldukça farklı hizmetler sunuyor.

Apple TV İle Neler Yapılabilir?

Apple TV ile yapabileceklerinizi şu şekilde sıralayabiliriz;

  • AirPlay özelliğine sahip olan bu cihaz ile İphone, İWatch ve Macbook cihazlarındaki görüntüyü televizyonunuza taşıyabiliyorsunuz.
  • Fotoğraf galerisi,
  • iTunes üzerinden müzik dinleme imkanı,
  • Video sitelerine bağlanabilir, fotoğraf sitelerinde gezebilirsiniz.

Bu özelliklerin yanında yüzlerce farklı özelliklere de sahip olabileceksiniz.

Film İzleme

Apple TV üzerinden iTunes bağlantısı yapılarak bu platformdaki film kiralama veya satın alma özelliği ile aradığınız tüm filmlere kumandanız ile ulaşmanız mümkün oluyor. Üstelik Apple TV film izleme zevkini alt yazılı bir şekilde yaşamak isterseniz iTunes üzerinden bu tercih seçilmesi halinde TV üzerinden altyazılı filmler izlemek mümkün oluyor.

Apple Tv kumandası Apple TV

Apple Tv kumandası

Apple TV Kumandası

Televizyonların kendi kumandası Apple TV için geçersiz oluyor. Bunun yerine Apple TV ile birlikte gelen kumanda ile televizyon keyfini daha kolay yaşıyorsunuz. Küçük ve oldukça zarif bir görünüme sahip olan kumanda bir yön tuşları ve 2 adet tuş ile birlikte geliyor. Toplamda 3 tuşa sahip olması kullanımı kolaylaştırıyor. Bu tuşlar ileri, geri, yukarı, aşağı, çal, durdur ve menü olarak fonksiyonlara sahip. Şimdi Apple TV kumandası üzerinde rakamlar yoksa nasıl kanal değiştireceğim? dediğinizi duyar gibi oldum. Apple yüksek teknolojisinde bunu da düşünüyor elbette, cihaz kanallar arası kolay geçiş sağlayan bir arayüz ile geliyor. Üstelik istenilen kanallar favorilere eklenerek tek tuş ile açılabiliyor.

 

Üstelik Apple Remote uygulaması ile istenilen Apple cihazları ile televizyona bağlanabiliyorsunuz. Bu sayede film araması yaparken TV üzerindeki harflere tek tek gitmek zorunda kalmıyor telefon, tablet yada bilgisayar üzerinden işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...