Apple iPhone 8’i Yetiştirebilecek mi?

Apple iPhone 8'i Yetiştirebilecek mi? Apple iPhone 8’i Yetiştirebilecek mi? Apple iPhone 8i Yeti  tirebilecek mi

Geçtiğimiz 8 Eylül’de piyasaya sürülen Apple’nin şu an ki amiral gemi modeli iPhone 7, bir önceki amiral gemi modeli olan iPhone 6’ya benzerliği ile büyük eleştiri almıştı. Yeni modelin çıkışında yaşanan bu faciaların ardından, Apple’nin 8 Eylül 2017 tarihinde çıkartması planlanan amiral gemi modeli iPhone 8’e olan beklenti de oldukça arttı. Ancak beklentinin yüksek olması Apple’yi strese sokmuş gibi görünüyor.

Apple’den alınan bilgilere göre iPhone 7’den sonra yaşanan talihsizlikler de devam ediyor. Bu talihsizliklerin ışığında, iPhone 8’in 8 Eylül tarihine kadar yetişemeyeceği bildirildi. iPhone 8,’in Apple’nin 10. yılında piyasaya çıkması planlanıyor.

Apple, iPhone 8’lerin tasarım ve programlamasını 8 Eylül 2017’ye kadar yetiştirse bile, beklenen düzeyde cihaz üretemeyecek. Yani şirket iPhone 8’lerin tanıtımını yapacak ancak bu cihazlar sınırlı sayıda satışa çıkacak.

Apple’nin bu cihazları yetiştirememesinin sebebi ise cihazlara eklenecek olan 3D Touch ve parmak izi sensörü olacağı ifade edildi. Bu cihazlar STMicro Electronics tarafından üretiliyor. Ancak firma tarafından toplu üretimin istenilen zamana kadar yetişmeyeceğini ifade etti. Bu açıklamanın ardından iPhone 8’lerin raflarda tamamen yerini alması için Ekim ya da Kasım ayını bekleyeceğiz gibi görünüyor.

Apple’dan Yeni Ara Kablo Sistemi Geliyor

2016’nın Eylül ayında, iPhone 7’ler tanıtıldığında Apple cihazları için yeni kulaklık sistemini de tanıtmıştı. Yeniliklerin kullanıcılardan olumlu not aldığını düşünen Apple, bu sene iPhone 8’ler ile birlikte yeni ara kablo sistemini de piyasaya sunacak. Ultra Accesory Connector adı ile piyasaya sunulacak kablolar, çok yönlü olması ile dikkat çekiyor. iPhone 7 ve 7 Plus modelleri ile birlikte birçok kullanıcı eski kulaklıklarını kullanamaz hale gelmişti. Ancak yeni çıkarılacak olan bu ara kablo sistemi aynı zamanda kulaklıkları da destekleyecek. Yeni üretilen kablo sisteminin Lightning ve USB-C portundan daha küçük olacağı düşünülüyor.