Apple 10. Yılına Özel Bir Akıllı Telefon Geliyor

Apple 10. yılına özel bir akıllı telefon geliyor Apple 10. Yılına Özel Bir Akıllı Telefon Geliyor 3Kcj xQaJUiWSVTzX2DfTg

Apple 10. yılına özel olarak yeni bir iPhone akıllı telefon üretmeyi planlıyor. Evet doğru duydunuz. Hatta gelen haberlere göre telefonun ismi de iPhone X olacak.

Forbes dergisinin yaptığı haberde Apple‘ın 10. yılına özel olarak hazırlanan akıllı telefonun iPhone X olacağını duyurdu. Apple son olarak geçtiğimiz Eylül ayında son akıllı telefonu iPhone 7 ve iPhone 7 plusu tanıtmıştı. Bu yılki akıllı telefonu şimdiden merak konusu olan Apple henüz bir açıklama yapmadı.

Bu yılki yeni iPhone serisinin 8 olması beklenirken birden ortaya atılan bu iddaa herşeyi değiştirebilir. iPhone X’in açılımı ise romen rakamında X’in 10 olmasında dolayı geliyor. Yani Apple 10. yıla özel olarak iPhone X-iPhone 10 üretimine başlayacak.

Diğer taraftan da bir süredir dillendirilen diğer iddaalardan biri de iPhone yeni modellerinde rakamları kullanmayacağı yönündeydi. Bunun sebebinin de 2017 yılı Apple ve iPhone için 10. yılın olması.

Daha önce ortaya atılan iddaalardan biri de Apple’ın yeni iPhone modeline vereceği yeni ismin iPhone Pro olacağı yönündeydi. Fakat Forbes’in iPhone X iddası ile bu olay giderek büyümeye başladı.

Malumunuz Apple bundan önceki tanıtım lansmanlarında da tarihle ilgili resmi açıklamaları son ana kadar saklamayı başarmıştı.

iPhone 8, iPhone X veya iPhone Pro. İsim henüz netlik kazanmış olmasa da ortaya atılan iddalar içinden en kuvvetlisi iPhone X gibi duruyor.

Teknik özelliklere kısaca bakacak olursak şimdiye kadar ki en büyük iPhone ekranı olması bekleniyor. 5,8 inç Oled ekran ile gelmesi beklenen yeni telefonun yüz tanımlama sistemi olacağı da iddalar arasında.

Yine dış tasarımın da 10. yıla özel olarak değişeceğini düşünenlerin sayısı hiç de yabana atılacak gibi değil. Kore merkezli The Kore Herald‘ın yayınladığı bilgiye göre 2017 iPhone’da kavisli ve plastik bir Oled panel olacağı yönünde iddalar var.