App Store Rekora Doymuyor!

App Store Rekora Doymuyor! screen shot 2014 03 15 at 2 17 16 am

Apple 2016’yı güzel geçirdi, 2017 içinde umutlu başlangıç yaptı. Hem geliştiriciler hem de müşteriler açısından App Store daha iyi gelişmelerle kullanıcıların karşısına çıkacak gibi görünüyor.

App Store’da 2016 yılı içinde geliştiriciler iOS 10’un ve gelişmiş Apple donanımlarının yeni özelliklerinin ışığında önemli uygulamalar üzerinde çalışarak hizmete sundular. App Store’da yaşanan diğer gelişmeler ise şu şekilde:

Dünya çapında Apple müşterileri ile buluşan ve halihazırda 155 ülkede hizmet veren App Store’un 2.2 milyon uygulaması bulunuyor.

iMessage uygulamasına yönelik bir App Store açıldı ve 21.000’den fazla uygulama iPhone ve iPad sahiplerinin beğenisine sunuldu.

2016 yılı içerisinde Apple müşterileri için geliştirilerek piyasaya sürülen iOS 10 güncellemesi sayesinde iPhone ve iPad sahipleri mesaj göndermek ve ödeme yapmak gibi işlemleri için Siri’yi kullanabildiler.

Tüm bunlar gerçekleşirken App Store gelirini %74 oranında artırdı ve toplamda 2.7 milyar dolara ulaştı.

teknoloji haberleri  App Store Rekora Doymuyor! app store 640 0

teknoloji haberleri

Apple geliştiricileri içinde verimli geçen 2016 yılı rekorlara ev sahipliği yaptı. İşte onlardan birkaçı:

*Geliştiriciler 2016 yılında bir önceki seneye nazaran %40 artışla 20 milyar doların sahibi oldu.

* Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Japonya ve Birleşik Krallık en fazla kar getiren ülkeler olurken Çin pazarının %90 büyümesi dikkatlerden kaçmadı.

*Geliştiriciler arasında en çok kazananlar ise Japonya, Çin, Finlandiya ve Amerika Birleşik Devletleri ile birleşik Krallık’ta yer aldı. Çin merkezli Tencent ve NetEase şirketleri ilk iki sırayı aldı ve onları Finlandiya’dan Supercell takip etti.

App Store ayrıca başlattığı kampanyalar ile de adından söz ettirdi. Apps for Earth ve Games for (RED) kampanyaları sayesinde tüm dünyadaki müşterilerin gezegendeki yaşamın korunmasına yardımcı olmaları ve aynı zamanda AIDS ile mücadelede fark oluşturmalarına aracılık edildi. Kampanya dahilinde geliştiriciler tarafından özel içerikler oluşturuldu ve 17 milyon dolar toplanmasına yardımcı olundu.

 

Kaynak:Sabah.com.tr